Reklama

Zbrodnia katyńska. Oto lista ZAMORDOWANYCH mieszkańców Podkarpacia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: 8 kwietnia 2021 10:30
Autor: DJ/opr. GL | Zdjęcie: Instytut Pamięci Narodowej

Nad "dołami śmierci". | foto Instytut Pamięci Narodowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

historia Zbrodnia katyńska była jedną z najstraszliwszych rzezi w historii naszego kraju, ale również i całej ludzkości. Radzieckie NKWD wymordowało w kwietniu i maju 1940 roku co najmniej 21768 osób. Mordów dokonano w Katyniu, Kalininie (obecnie Twer), Charkowie, Kijowie, Mińsku i innych miejscach. Egzekucji ofiar, uznanych za "wrogów władzy sowieckiej", NKWD dokonywało przez strzał w tył głowy z broni krótkiej. Wśród pomordowanych oficerów i inteligencji było również wielu mieszkańców Podkarpacia.

Dzięki uprzejmości rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej możemy opublikować listę zamordowanych osób, które pochodziły z terenów dzisiejszego województwa podkarpackiego. Lista nie uwzględnia nazwisk osób z obecnego powiatu strzyżowskiego - te dostępne są w publikacji książkowej autorstwa Piotra Szopy pt. "Zbrodnia katyńska 1940", Rzeszów 2010 r. Listę sporządzono na podstawie podstawie ksiąg cmentarnych polskich cmentarzy wojennych w Katyniu, Charkowie i Miednoje, wydanych przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. 

CZYTAJ TAKŻE:

STREFA HISTORIA NA PORTALU KORSO24.PL>>

Katyń:

Wybrano na podstawie: 
Katyń. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, Warszawa 2000.

Józef Władysław Abratowski, s. Jana, ur. 11 I 1891 r. w Korczynie, pow. krośnieński
Władysław Adam, s. Józefa, ur. 2 IX 1897 r. w Błażowej, pow. rzeszowski
Stanisław Adamczyk, s. Jana, ur. 11 II 1899 r. w Iwoniczu
Roman Androletti, s. Zdzisława, ur. 1 XII 1906 r. w Rzeszowie
Władysław Armata, s. Józefa, ur. 7 XII 1899 r. w Stobiernej
Tadeusz Jarosław Baranowski, s. Stanisława, ur. 17 XI 1901 r. w Szówsku k. Jarosławia
Kazimierz Bartoszyński, s. Władysława, ur. 9 VII 1888 r. w Radomyślu Wielkim
Gustaw Baumfeld, s. Jakuba, ur. 16 VIII 1879 r. w Przemyślu
Franciszek Bączyński, s. Franciszka, ur. 24 IX 1917 r. w Ropczycach
Zygmunt August Bezucha, s. Augusta, ur. 22 IV 1912 r. w Sanoku
Witold Antoni Bielewicz, s. Antoniego, ur. 7 V 1909 r. w Tarnobrzegu
Jan Bienia, s. Andrzeja, ur. 1 VIII 1901 r. w Krościenku Niżnym k. Krosna
Jan Bilewski (do 1938 Baran), s. Tomasza, ur. 4 III 1899 r. w Racławówce
Mieczysław Roman Bochenek, s. Józefa, ur. 11 XI 1909 r. w Rzeszowie
Leonard Józef Bordziak, s. Jana, ur. 6 XI 1895 r. w Rzeszowie
Wacław Michał Boroński, s. Edwarda, ur. 24 IX 1895 r. w Kolbuszowej
Antoni Bukowy, s. Kazimierza, ur. 1 I 1902 r. w Kruhelu, pow. jarosławski
Michał Burbelka, s. Eliasza, ur.1 IX 1909 r. w Jaśle
Wojciech Bursa, s. Mieczysława, ur. 23 IV 1895 r. w Bukowsku, pow. sanocki
Dominik Stanisław Bury, s. Marcina, ur. 8 VII 1909 r. w Trzcianie
Franciszek Ferdynand Chmielowiec, s. Stefana, ur. 30 I 1909 r. w Radomyślu n. Sanem
Maksymilian Chmura, s. Edwarda, ur. 7 II 1899 r. w Radomyślu n. Sanem
Zbigniew Hiacynt Cichobłaziński, s. Edwarda, ur. 11 IX 1912 r. w Żurawicy, woj. lwowskie
Władysław Cichocki, s. Tomasza, ur. 6 XII 1885 r. w Niżankowicach, pow. przemyski
Jan Ciołkosz, s. Jana, ur. 31 VII 1893 r. w Mielcu
Józef Czajka, s. Wincentego, ur. 11 III 1885 r. w Tarnowcu, pow. łańcucki
Zbigniew Czarek, s. Władysława, ur. 18 II 1887 r. w Jarosławiu
Antoni Stanisław Czermak, s. Juliana, ur. 10 VI 1896 r. w Przemyślu
Stanisław Czyrek, s. Antoniego, ur. 5 V 1894 r. w Rogóźnie k. Łańcuta
Kazimierz Marian Czyżewski, s. Rudolfa, ur. 21 I 1893 r. w Żołyni k. Łańcuta
Jan Dankiewicz, s. Szymona, ur. 4 XII 1893 r. w Posadzie Dolnej k. Rymanowa
Jan Dąbrowski, s. Franciszka, ur. 12 III 1888 r. w Strachocinie k. Sanoka
Ignacy Jan Dec, s. Wojciecha, ur. 30 I 1896 r. w Sokołowie, pow. kolbuszowski
Józef Długosz, s. Jana, ur. 13 III 1894 r. w Korczynie, pow. krośnieński
Kazimierz Alojzy Dobrostański, s. Alojzego, ur. 19 IV 1898 r. w Rudzie, pow. mielecki

CZYTAJ TAKŻE:

BOMBY NUKLEARNE MIAŁY BYĆ ZRZUCONE NA PODKARPACKIE MIASTA>>


Zygmunt Julian Dobrowolski, s. Józefa, ur. 16 IV 1904 r. w Dębicy
Henryk Domański, s. Marcina, ur. 13 VII 1887 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Klemens Karol Drzewicki, s. Jana, ur. 6 XI 1893 r. w Grębowie, pow. tarnobrzeski
Julian Jerzy Dudzic, s. Antoniego, ur. 11 XI 1911 r. w Zarzeczu
Narcyz Piotr Dymitrów, s. Jan, ur. 29 X 1898 r. w Przemyślu
Romuald Dziedziuk, s. Józefa, ur. 5 VII 1908 r. w Przemyślu
Kazimierz Maria Dzierżyński, s. Kazimierza, ur. 1 VIII 1908 r. w Jarosławiu
Stanisław Dziubek, s. Józefa, ur. 9 IV 1893 r. w Łańcucie
Włodzimierz Dżugan, s. Grzegorza, ur. 15 I 1910 r. w Sanoku
Szymon Fedorońko, s. Michała, ur. 21 VIII 1893 r. w Czerteżu, pow. sanocki
Jan Filip, s. Michała, ur. 26 XII 1912 r. w Leżajsku
Alfred Fleszar, s. Benona, ur. 16 IX 1890 r. w Nienadowej
Tadeusz Władysław Florczak, s. Michała, ur. 12 II 1895 r. w Sanoku
Roman Stanisław Folwarczny, s. Antoniego, ur. 16 X 1898 r. w Tryńczy, pow. przeworski
Jan Józef Franciszczak, s. Władysława, ur. 23 I 1907 r. w Sobniowie k. Jasła
Maurycy Leopold Freund, s. Bernarda, ur. 25 X 1900 r. w Jarosławiu
Józef Mieczysław Fusek, s. Mieczysława, ur. 28 II 1909 r. w Kańczudze
Aleksander Józef Gabryszewski-Buława, s. Włodzimierza, ur. 19 III 1913 r. w Jaśle
Stanisław Jan Gałecki, s. Mikołaja, ur. 29 V 1913 r. w Rymanowie
Rudolf Gartner, s. Fryderyka, ur. 22 X 1881 r. w Rzeszowie
Józef Jan Gąsiecki, s. Jakuba, ur. 24 VI 1903 r. w Przemyślu
Roman Gąsior, s. Franciszka, ur. 9 VIII 1910 r. w Jarosławiu
Aleksander Jan Gąska, s. Józefa, ur. 16 I 1909 r. w Przemyślu
Kazimierz Geneja, s. Michała, ur. 10 I 1907 r. w Radomyślu n. Sanem
Mieczysław Gerczak, s. Michała, ur. 11 XI 1899 r. w Przemyślu
Marian Ksawery Gregowich, s. Eugeniusza, ur. 21 IV 1912 r. w Śliwnicy, pow. przemyski
Antoni Gębarowski, s. Władysława, ur. 29 V 1902 r. w Jaśle
Jan Gil, s. Walentego, ur. 15 XII 1907 r. w Grębowie
Karol Glazur, s. Adama, ur. 30 IV 1891 r. w Kołaczycach k. Jasła
Władysław Józef Godula, s. Stanisława, ur. 24 VII 1911 r. w Sanoku
Izydor Golenia, s. Stanisława, ur. 20 I 1910 r. w Dębinie, pow. łańcucki
Zygmunt Jan Grabowski, s. Władysława, ur. 10 II 1898 r. w Korczynie, pow. krośnieński
Franciszek Grendus, s. Jana, ur. 7 VII 1901 r. w Michałówce, pow. jarosławski
Jan Ludwik Grodecki, s. Władysława, ur. 17 V 1910 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Franciszek Gwizdak, s. Józefa, ur. 1 X 1909 r. w Rzeszowie
Stefan Hakalla, s. Franciszka, ur. 26 XII 1890 r. w Rzeszowie
Józef Hammer, s. Józefa, ur. 20 IV 1886 r. w Schoenanger, pow. mielecki
Marian Aleksander Hanusiewicz, s. Edwarda, ur. 16 VII 1910 r. w Lesku
Emil Antoni Hawliczek, s. Maksymiliana, ur. 20 II 1882 r. w Kolbuszowej
Franciszek Hejnar, s. Wawrzyńca, ur. 10 II 1892 r. w Suchodole, pow. krośnieński
Edward Franciszek Herbert, s. Mariana (gen. bryg.), ur. 26 III 1899 r. w Przemyślu
Wacław Franciszek Hermach, s. Wacława, ur. 18 IX 1904 r. w Rzeszowie
Ferdynand Hofmann, s. Ferdynanda, ur. 7 I 1895 r. w Rudniku n. Sanem
Fryderyk Andrzej Honzatko, s. Fryderyka, ur. 14 II 1892 r. w Rzeszowie
Jan Huczewski, s. Antoniego, ur. 8 XII 1891 r. w Bóbrce [?]
Aleksander Lech Irzyński, s. Franciszka, ur. 15 I 1906 r. w Jaśle
Stanisław Michał Janocha, s. Wojciecha, ur. 10 IX 1895 r. w Turaszówce, pow. krośnieński
Józef Jaroń, s. Wawrzyńca, ur. 18 I 1900 r. w Ruskiej Wsi, pow. rzeszowski
Czesław Władysław Jezioro, s. Sebastiana, ur. 19 XII 1911 r. w Gliniku, pow. ropczycki
Jan Zdzisław Kamiński, s. Ignacego, ur. 4 X 1911 r. w Leżajsku
Tadeusz Karakiewicz, s. Klemensa, ur. 3 I 1896 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
Władysław Kawa, s. Władysława, ur. 15 VIII 1891 r. w Przemyślu
Julian Henryk Kazatel, s. Jana, ur. 12 V 1914 r. w Przeworsku
Edward Kilarski, s. Wawrzyńca, ur. 24 IX 1902 r. w Brzozowie
Władysław Kirszanek, s. Kazimierza, ur. 24 VI 1900 r. w Ropczycach
Tadeusz Kmieć, s. Władysława, ur. 21 VII 1901 r. w Rzeszowie
Zdzisław Marian Konopka, s. Bartłomieja, ur. 14 VIII 1895 r. w Antoniowie, pow. tarnobrzeski
Franciszek Korona, s. Jana, ur. 9 X 1905 r. w Białobrzegach k. Krosna
Leopold Antoni Kościółek, s. Piotra, ur. 5 XI 1907 r. w Nisku
Józef Król, s. Michała, ur. 23 IX 1899 r. w Jarosławiu
Karol Król, s. Andrzeja, ur. 16 X 1908 r. w Kniażycach, pow. przemyski
Stanisław Kryda, s. Adama, ur. 8 V 1900 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Józef Kucharski, s. Władysława, ur. 19 II 1900 r. w Strachocinie, pow. sanocki
Stanisław Kukla, s. Wawrzyńca, ur. 9 XI 1892 r. w Sarzynie, pow. łańcucki
Włodzimierz Kulczycki, s. Eliasza, ur. 8 V 1913 r. w Jarosławiu
Tadeusz Kuryłło, s. Jana, ur. 28 VIII 1911 r. w Tarnobrzegu
Jan Kuźniar, s. Jakuba, ur. 20 V 1893 r. w Jasienicy
Zygmunt Karol Kuźniar, s. Jana, ur. 14 VI 1909 r. w Leżajsku
Edward Jan Kwitowski, s. Harasyma, ur. 28 XII 1897 r. w Przemyślu
Jerzy Lerch, s. Kornela, ur. 8 VII 1906 r. w Rymanowie
Franciszek Lewicki, s. Jana, ur. 22 V 1908 r. w Pilźnie
Feliks Lipiński, s. Aleksandra, ur. 21 VIII 1895 r. w Świeszowej, pow. krośnieński [?]
Bogusław Lisowski, s. Aleksandra, ur. 12 IV 1913 r. w Woli Niżnej k. Sanoka
Włodzimierz Łańcucki, s. Józefa, ur. 10 X 1907 r. w Sieniawie, pow. jarosławski
Antoni Łotuszka, s. Tytusa, ur. 6 I 1900 r. w Przeworsku
Franciszek Machowski, s. Wincentego, ur. 1 XII 1893 r. w Niechobrzu, pow. rzeszowski
Stanisław Marian Madejski, s. Franciszka, ur. 24 III 1903 r. w Przemyślu
Emil Makowiej, s. Eliasza, ur. 3 III 1908 r. w Laszkach, pow. jarosławski
Stanisław Mantel, s. Eliasza, ur. 15 VI 1899 r. w Przemyślu
Ferdynand Marecki, s. Błażeja, ur. 10 VI 1806 r. w Rudniku n. Sanem
Bolesław Karol Marszałek, s. Jóżefa, ur. 2 X 1906 r. w Kawęczynie Dębickim [?]
Bolesław Matzner, s. Klemensa, ur. 6 II 1889 r. w Dębicy
Michał Mazur, s. Jana, ur. 5 X 1913 r. w Pruchniku, pow. jarosławski
Stanisław Mazur, s. Jana, ur. 14 IX 1914 r. w Roźwienicy
Antoni Michalski, s. Sebastiana, ur. 7 VI 1891 r. w Lubaczowie
Stanisław Michalski, s. Kazimierza, ur. 23 IV 1900 r. w Sanoku
Władysław Michna, s. Antoniego, ur. 24 V 1890 r. w Przemyślu
Stanisław Mielecki, s. Jana, ur. 22 IV 1895 r. w Dębicy
Zdzisław Migoń, s. Ignacego, ur. 19 XI 1913 r. w Dębicy
Wojciech Mikiewicz, s. Kazimierza, ur. 6 IV 1892 r. w Żurawiczkach, pow. jarosławski
Jerzy Miklaszewski, s. Jana, ur. 1 XI 1904 r. w Hołubli, pow. przemyski
Edmund Karol Młodecki, s. Michała, ur. 4 X 1903 r. w Jaśle
Antoni Mołodecki, s. Antoniego, ur. 18 V 1907 r. w Jaśle
Mirosław Moroz, s. Michała, ur. 15 II 1893 r. w Tarnobrzegu
Leopold Moser, s. Romana, ur. 30 IX 1898 r. w Olszanicy
Józef Moskal, s. Jana, ur. 13 VI 1895 r. w Grodzisku Dolnym, pow. łańcucki
Leon Moszczeński, s. Ferdynanda, ur. 28 I 1889 r. w Lesku
Jan Moszkowicz, s. Franciszka, ur. 12 I 1894 r. w Gwizdowie, pow. łańcucki
Jerzy Myszkowski, s. Józefa, ur. 17 XI 1895 r. w Stubnie, pow. przemyski
Władysław Nieć, s. Stanisława, ur. 27 VI 1910 r. w Krościenku, pow. przemyski
Franciszek Nowacki, s. Jana, ur. 8 VII 1912 r. w Ulanowie
Antoni Nowak, s. Jan, ur. 20 III 1910 r. w Jaśle
Ludwik Nowak, s. Andrzeja, ur. 27 VII 1909 r. w Kołaczycach
Kazimierz Nowicki, s. Szymona, ur. 5 IX 1907 r. w Rymanowie, pow. sanocki
Karol Obfidowicz, s. Bronisława, ur. 20 I 1900 r. w Jarosławiu
Józef Ochab, s. Marcina, ur. 31 I 1913 r. w Szowsku (Szówsku)
Karol Ogrodnicki, s. Antoniego, ur. 21 X 1896 r. w Żołyni, pow. łańcucki
Adam Olbrychtowicz, s. Jana, ur. 22 XII 1892 r. w Jaśle
Władysław Oleksik, s. Antoniego, ur. 26 V 1895 r. w Przemyślu
Eugeniusz Opaliński, s. Stanisława, ur. 29 VII 1912 we Wrocance
Karol Opitz, s. Franciszka, ur. 4 XI 1888 r. w Nowosielcach, pow. niżański
Józef Osika, s. Rocha, ur. 31 VIII 1894 r. w Rzeszowie
Artur Ostapowicz, s. Mikołaja, ur. 5 I 1897 r. w Ustrzykach Dolnych
Wincenty Pałczyński, s. Jan, ur. 2 II 1898 r. w Ciesznowie
Władysław Parfiński, s. Antoniego, ur. 25 VI 1912 r. w Krośnie
Franciszek Peszek, s. Józefa, ur. 5 Vi 1912 r. w Białobrzegach, pow. łańcucki
Roman Peszko, s. Andrzeja, ur. 1 XI 1893 r. w Krzemienicy, pow. łańcucki
Roman Marceli Peszkowski, s. Władysława, ur. 22 X 1898 r. w Rzeszowie
Marian Pękalski, s. Adama, ur. 24 I 1908 r. w Ranizowie (Raniżowie)
Eugeniusz Piekło, s. Antoniego, ur. 7 X 1902 r. w Pilźnie
Stanisław Pieniążek, s. Józefa, ur. 9 II 1891 r. w Dębowie k. Przeworska
Józef Piesowicz, s. Karola, ur. 23 II 1894 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Marian Piestrzak, s. Wojciecha, ur. 21 XI 1896 r. w Rudniku n. Sanem
Józef Pietraszek, s. Józefa, ur. 21 VI 1896 r. w Pruchniku, pow. jarosławski
Roman Pilawski, s. Jana, ur. 11 II 1913 r. w Brzozowie
Henryk Pisarek, s. Pawła, ur. 19 I 1913 r. w Bziance, pow. rzeszowski
Władysław Piwnica, s. Marcina, ur. 3 XI 1894 r. w Rzeszowie
Edward Plesner, s. Jana, ur. 22 VI 1894 r. w Dłumaczu, pow. łańcucki [?]
Władysław Podolski, s. Augusta, ur. 19 VI 1893 r. w Równem, pow. krośnieński
Józef Powroźnik, s. Jana, ur. 4 VII 1906 r. w Grodzisku Dolnym
Zygmunt Puchalik, s. Antoniego, ur. 23 XII 1891 r. w Prusieku, pow. sanocki
Władysław Stanisław Pyptiuk, s. Jana, ur. 10 X 1886 r. w Łańcucie
Jan Pysz, s. Wojciecha, ur. 26 X 1894 r. w Grodzisku Górnym, pow. łańcucki
Mieczysław Grzegorz Radoniewicz, s. Aleksandra, ur. 12 III 1910 r. w Pilźnie
Kazimierz Józef Radziński, s. Stanisława, ur. 1 X 1901 r. w Przędzelu, pow. niżański
Zdzisław Mateusz Rajchel, s. Ignacego, ur. 21 IX 1910 r. w Rymanowie
Izaak Jakub Rebhun, s. Borucha, ur. 14 XII 1898 r. w Prałkowcach, pow. przemyski
Marian Mieczysław Rozwadowski, s. Stanisława, ur. 10 XII 1906 r. w Dębicy
Józef Stanisław Rożkiewicz, s. Ludwika, ur. 6 III 1910 r. w Tyczynie, pow. rzeszowski
Józef Rubisch, s. Szymona, ur. 25 VII 1895 r. w Rzeszowie
Feliks Tadeusz Rusek, s. Karola, ur. 1 V 1907 r. w Wojsławiu, pow. mielecki
Józef Rzepiela, s. Andrzeja, ur. 4 XI 1893 r. w Ulanowie, pow. niżański
Jan Sadowski, s. Wojciecha, ur. 12 V 1890 we Wzdowie, pow. brzozowski
Tadeusz Samborski, s. Jana, ur. 4 II 1913 r. w Polance, pow. krośnieński
Marian Samojeden, s. Józefa, ur. 27 X 1905 r. w Nisku
Kazimierz Stefan Schab, s. Józefa, ur. 1 I 1909 r. w Mielcu
Klaudiusz Wilhelm Schwarz, s. Jerzego, ur. 11 I 1907 r. w Jarosławiu
Witold Marian Siedmiograj, s. Michała, ur. 13 VII 1909 r. w Kolbuszowej
Edward Siekierski, s. Antoniego, ur. 18 VIII 1889 r. w Ropczycach
Władysław Stanisław Sierosławski, s. Wojciecha, ur. 17 XII 1896 r. w Rzeszowie
Tomasz Siudak, s. Józefa, ur. 20 VIII 1912 r. w Jeżowem, pow. niżański
Bolesław Skąpski, s. Bolesława, ur. 11 II 1905 r. w Rymanowie
Sebastian Skupień, s. Michała, ur. 7 I 1893 r. w Rogoźnie, pow. łańcucki
Józef Skwara, s. Franciszka, ur. 29 VII 1900 r. w Targowiskach, pow. krośnieński
Jan Słomiany, s. Zofii, ur. 6 VII 1914 r. w Budach Przeworskich [?]
Tadeusz Stanisław Słotołowicz, s. Stanisława, ur. 19 XII 1900 r. w Sanoku
Stefan Józef Słysz, s. Jana, ur. 23 III 1914 r. w Gorliczynie, pow. przeworski
Jan Socha, s. Mateusza, ur. 20 VI 1913 r. w Piwodzie, pow. jarosławski
Andrzej Antoni Stachowicz, s. Tadeusza, ur. 20 X 1904 r. w Przecławiu
Adolf Jerzy Stachyra, s. Karola, ur. 24 IV 1902 r. w Łańcucie
Julian Jan Stankiewicz, s. Jakuba 4 IV 1888 r. w Jarosławiu
Aleksander Adam Stasiniewicz, s. Stanisława, ur. 18 IX 1910 r. w Rzeszowie
Roman Stelmach, s. Andrzeja, ur. 1 II 1892 r. w Krośnie
Zdzisław Franciszek Sukiennik, s. Franciszka, ur. 6 IX 1912 r. w Jaśle
Michał Franciszek Sumień, s. Stanisława, ur. 19 IX 1896 r. w Przemyślu
Ezechiel Sussman, s. Bernarda, ur. 25 VI 1894 r. w Jaśle
Mieczysław Stanisław Swizdor, s. Józefa, ur. 12 IV 1906 r. w Rzeszowie
Jan Szczeklik, s. Wawrzyńca, ur. 1 II 1904 r. w Ustrzykach Dolnych
Karol Szopa, s. Stanisława, ur. 4 II 1895 r. w Zręcinie, pow. krośnieński
Leon Dawid Sylweriusz Szostkiewicz, s. Henryka, ur. 20 VI 1906 r. w Jaśle
Edward Aleksander Szul, s. Romana, ur. 19 III 1910 r. w Głuchowie, pow. łańcucki
Stanisław Szwed, s. Kaspra, ur. 8 V 1899 r. w Rudniku n. Sanem
Alfred Leopold Tatarka, s. Aleksandra, ur. 18 X 1897 r. w Przemyślu
Alojzy Marian Tatkowski, s. Jana, ur. 21 VI 1908 r. w Łące, pow. rzeszowski
Michał Tobiasz, s. Jana, ur. 9 VIII 1891 r. w Mielcu
Stanisław Trojan, s. Kaspra, ur. 9 II 1894 r. w Rozborzu, pow. przeworski
Antoni Tucki, s. Franciszka, ur. 20 I 1915 r. w Dynowie
Tadeusz Tuleja, s. Kazimierza, ur. 21 XI 1910 r. w Przybówce, pow. krośnieński
Erwin Tymczyszyn, s. Michała, ur. 23 IV 1909 r. w Brzózie, pow. tarnobrzeski
Władysław Urban, s. Andrzeja, ur. 9 II 1891 r. w Pasławiu, pow. dobromilski [?]
Marian Wagner, s. Leopolda, ur. 15 XII 1894 r. w Jarosławiu
Zdzisław Ludwik Wagner, s. Leopolda, ur. 19 VIII 1891 r. w Jarosławiu
Bronisław Stanisław Wanat, s. Franciszka, ur. 20 VIII 1912 r. w Dydni, pow. brzozowski
Bolesław Piotr Wanatowicz, s. Stanisława, ur. 22 II 1913 r. w Mielcu
Ludwik Warchał, s. Franciszka, ur. 3 II 1911 r. w Bażanówce, pow. sanocki
Andrzej Warchoł, s. Franciszka, ur. 11 XI 1909 r. w Wolinie, pow. niżański
Bronisław Franciszek Wasiewicz, s. Teofila, ur. 21 IX 1898 r. w Birczy
Henryk Marian Wdówka, s. Adama, ur. 15 V 1896 r. w Zgłobniu, pow. rzeszowski
Mieczysław Władysław Welfe, s. Henryka, ur. 20 III 1899 r. w Kolbuszowej
Antoni Wiącek, s. Józefa, ur. 11 II 1889 r. w Borowej k. Mielca
Kazimierz Wilk, s. Franciszka, ur. 5 IV 1895 r. w Cieszanowie
Franciszek Wilkoń, s. Franciszka, ur. 9 IX 1896 r. w Jaśle
Józef Karol Winter, s. Józefa, ur. 9 IX 1900 r. w Sanoku
Antoni Zdzisław Wiśniewski, s. Aleksandra, ur. 5 VII 1911 r. w Dębowcu k. Jasła
Henryk Wiśniewski, s. Jana, ur. 27 VIII 1900 r. w Staromieściu, pow. rzeszowski
Marian Franciszek Wiśniowski, s. Franciszka, ur. 25 III 1902 r. w Jarosławiu
Gabriel Wojkow, s. Jana, ur. 19 VI 1902 r. w Rozwadowie
Zygmunt Wołoszyn, s. Antoniego, ur. 29 XII 1897 r. w Kańczudze, pow. przeworski
Zbigniew Karol Wyskiel, s. Edwarda, ur. 11 XI 1912 r. w Zagórzu, pow. sanocki
Tadeusz Roman Zajączkowski, s. Jakuba, ur. 18 V 1905 r. w Rzeszowie
Marcin Zdeb, s. Jana, ur. 18 VII 1909 r. w Nienadówce, pow. kolbuszowski
Tadeusz Zieliński, s. Jacka, ur. 17 III 1893 r. w Jarosławiu
Łukasz Zwierkowski, s. Stanisława, ur. 28 IX 1893 r. w Stubnie, pow. przemyski
Stefan Władysław Zych, s. Antoniego, ur. 26 XII 1897 r. w Przemyślu

 
Osoby związane z Podkarpaciem, których miejsca urodzenia nie ustalono:

Juliusz Bakoń, ur. w 1919 r., prawdopodobnie mieszkał w Sanoku
Maksymilian Szmidt, s. Józefa, ur. w 1915 r., absolwent gimnazjum w Nisku
 

Charków:
Wybrano na podstawie: 
Charków. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, Warszawa 2003.

Władysław Jan Samuel Adamski, s. Roberta, ur. 19 VI 1898 r. w Bóbrce [?]
Witold Władysław Tadeusz Aurzecki, s. Tadeusza, ur. 17 III 1911 r. w Przemyślu
Stanisław Badowicz, s. Andrzeja, ur. 8 V 1911 r. w Jarosławiu
Adam Franciszek Jerzy Bakalarz, s. Franciszka, ur. 20 XI 1913 r. w Nisku
Józef Stefan Baran, s. Antoniego, ur. 6 II 1906 r. w Soninie, pow. łańcucki
Tadeusz Kazimierz Barański, s. Henryka, ur. 29 I 1909 r. w Przemyślu
Jan Mieczysław Berger, s. Roberta, ur. 1 VIII 1894 r. w Czarnej, pow. ropczycki
Edward Białozorski, s. Piotra, ur. 14 X 1906 r. w Lubaczowie
Aleksander Blatt, s. Henryka, ur. 29 XI 1897 r. w Przemyślu
Michał Błądek, s. Jana, ur. 27 IX 1891 r. w Jeżowem, pow. niżański
Zbigniew Andrzej Błoński, s. Władysława, ur. 30 XI 1909 r. w Tarnobrzegu
Kazimierz Bogaczewicz, s. Franciszka, ur. 2 III 1888 r. w Humniskach, pow. brzozowski
Kazimierz Marceli Bohaczewski, s. Władysława, ur. 16 I 1911 r. w Krościenku [?]
Jan Boroń, s. Józefa, ur. 8 VI 1889 r. w Woli Orzechowskiej, pow. brzozowski
Maurycy Broch, s. Samuela, ur. 31 I 1888 r. w Nakle, pow. przemyski
Tadeusz Karol Buczek, s. Stanisława, ur. 7 VII 1904 r. w Jedliczach, pow. sanocki
Emil Edward Bukowski, s. Antoniego, ur. 24 IX 1895 r. w Dębicy
Leonard Bursa, s. Józefa, ur. 11 VIII 1897 r. w Brzostku
Franciszek Burski (poprzednie nazwisko Burak), s. Jana, ur. 2 IV 1899 r. w Łące, pow. rzeszowski
Jan Roman Burz, s. Jana, ur. 9 II 1897 r. w Rzeszowie
Wincenty But, s. Jana, ur. 10 III 1890 r. w Stawinie [?]
Stanisław Chłodnicki, s. Jan, ur. 16 IV 1890 r. w Leżajsku
Józef Chmura, s. Michała, ur. 19 XI 1896 r. w Kańczudze, pow. przeworski
Witold Tomasz Cichocki, s. Tomasza, ur. 2 I 1899 r. w Niżankowicach, pow. przemyski
Jerzy Hieronim Cienciała, s. Eryka, ur. 14 X 1912 r. w Krośnie
Władysław Ciepielowski, s. Walentego, ur. 3 VI 1893 r. w Dzikowcu k. Sokołowa
Stanisław Cieślik, s. Józefa, ur. 28 VIII 1893 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
Ludwik Cisowski, s. Stanisława, ur. 21 II 1899 r. w Przecławiu, pow. mielecki
Józef Cygan, s. Jana, ur. 1 I 1890 r. w Ostrówku, pow. mielecki
Jan Piotr Cypryś, s. Walentego, ur. 5 VII 1908 r. w Wilkowyi, pow. rzeszowski
Adolf Marian Czarnota, s. Antoniego, ur. 30 III 1896 r. w Sędziszowie
Kazimierz Tadeusz Drajewicz, s. Karola, ur. 17 XII 1911 r. w Sokolnikach [?]
Andrzej Drozd, s. Józefa, ur. 9 XI 1893 r. w Nadolanach, pow. sanocki
Józef Dubiński, s. Antoniego, ur. 10 XII 1896 r. w Klimkówce, pow. sanocki
Henryk Dyduch, s. Wojciecha, ur. 3 X 1896 r. w Nowosielcach, pow. przeworski
Roman Eisen, s. Salomona, ur. 5 XII 1897 r. w Rzeszowie
Marian Aleksander Fedkowicz-Hordyński, s. Otmara, ur. 15 VIII 1910 r. w Radymnie, pow. jarosławski
Paweł Piotr Filipowicz, s. Antoniego, ur. 29 VI 1897 r. w Przemyślu
Zygmunt Jan Chryzostom Władysław Fischer, s. Władysława, ur. 5 XII 1898 r. w Jaśle
Antoni Fleszar, s. Józefa, ur. 20 XII 1897 r. w Markowej, pow. przeworski
Władysław Fornal, s. Wojciecha, ur. 16 V 1907 r. w Lacku, pow. dobromilski 
(absolwent gimnazjum w Przemyślu)
Ferdynand Foryst, s. Henryka, ur. 3 IX 1893 r. w Ruskiej Wsi, pow. rzeszowski
Ludwik Gabriel, s. Franciszka, ur. 10 VIII 1899 r. w Rzeszowie
Władysław Gaweł, s. Macieja, ur. 30 V 1890 r. w Roźwienicy, pow. jarosławski
Czesław Tadeusz Gawryś, s. Tadeusza, ur. 10 XII 1906 r. w Przemyślu
Adolf Mieczysław Gazdowicz, s. Władysława, ur. 6 VI 1912 r. w Przemyślu
Jan Gdański, s. Michała, ur. 8 I 1896 r. w Grodzisku Dolnym, pow. łańcucki
Paweł Mieczysław Gdula, s. Józefa, ur. 25 I 1905 r. w Manasterzu, pow. przeworski
Jan Eugeniusz Geneja, s. Franciszka, ur. 5 VIII 1902 r. w Radomyślu Wielkim
Rudolf Geyer, s. Jakuba, ur. 21 X 1897 r. w Ostrowie, pow. jarosławski
Alojzy Władysław Gierulski, s. Stanisława, ur. 20 V 1894 r. w Rzeszowie
Jerzy Eugeniusz Giżyński, s. Stanisława, ur. 30 VI 1913 r. w Tarnobrzegu
Stanisław Wiktor Goliński, s. Stanisława, ur. 28 VII 1891 r. w Przemyślu
Bronisław Górski, s. Jana, ur. 19 X 1900 r. w Sanoku

CZYTAJ TAKŻE:

PODKARPACIE PODCZAS DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ. ZOBACZ ZDJĘCIA I FILMY>>

Roman Griesswald, s. Jana, ur. 8 VII 1883 r. w Chmielowie, pow. tarnobrzeski
Franciszek Józef Grissbach, s. Edwarda, ur. 25 XI 1898 r. w Przemyślu
Jan Antoni Gustek, s. Leona, ur. 24 I 1896 r. w Kołaczycach k. Jasła
Zbigniew Franciszek Gutka, s. Franciszka, ur. 25 VI 1912 r. w Racławicach k. Niska
Paweł Hajduk, s. Andrzeja, ur. 27 IV 1896 r. w Borkach Nizińskich, pow. mielecki
Włodzimierz Hardy, s. Teodora, ur. 24 XII 1885 r. w Przemyślu
Karol Hodała, s. Andrzeja, ur. 8 X 1894 r. w Sokołowie, pow. kolbuszowski
Eugeniusz Ludwik Hoffman, s. Franciszka, ur. 19 VI 1907 r. w Jarosławiu
Leon Huziel, s. Leona, ur. 28 II 1885 r. w Przemyślu
Jan Stanisław Jamroz, s. Piotra, ur. 3 VII 1913 r. w Nisku
Maciej Jaroch, s. Andrzeja, ur. 26 IX 1899 r. w Wyszatycach, pow. przemyski
Andrzej Jarosz, s. Antoniego, ur. 30 XI 1895 r. w Białobrzegach, pow. łańcucki
Stanisław Jarosz, s. Karola, ur. 27 IX 1889 r. w Rozwadowie
Augustyn Jawniak, s. Antoniego, ur. 16 X 1908 r. w Chodakówce, pow. przeworski
Marian Kadlec, s. Emila, ur. 13 IV 1906 r. w Jaśle
Józef Karol Kalita, s. Franciszka, ur. 23 I 1898 r. w Gawłuszowicach, pow. mielecki
Adam Cyprian Kałuski, s. Józefa, ur. 8 I 1893 r. w Rzeszowie
Józef Kamycki, s. Andrzeja, ur. 29 VIII 1909 r. w Sieteszy
Antoni Kania, s. Jana, ur. 4 XII 1900 r. w Wojsławiu, pow. mielecki
Henryk Zenon Karakiewicz, s. Andrzeja, ur. 22 XII 1896 r. w Tarnobrzegu
Włodzimierz Adam Kasprzyk, s. Antoniego, ur. 20 VIII 1912 r. w Radomyślu Wielkim
Józef Bolesław Kądzioła, s. Urbana, ur. 9 III 1908 r. w Jaślanach, pow. tarnobrzeski
Tadeusz Stanisław Kirchner, s. Bolesława, ur. 7 V 1891 r. w Chwałowicach, pow. tarnobrzeski
Franciszek Klakla, s. Wawrzyńca, ur. 5 IX 1901 r. w Rudniku
Radomir Klimczuk, s. Pawła, ur. 14 XI 1913 r. w Sanoku
Stanisław Kliś, s. Franciszka, ur. 11 I 1908 r. w Głowaczowej, pow. ropczycki
Marian Jan Kmiotek, s. Piotra, ur. 6 VII 1912 r. w Przemyślu
Stanisław Józef Kochański, s. Antoniego, ur. 26 X 1892 r. w Przemyślu
Józef Kojder, s. Wincentego, ur. 9 XI 1895 r. w Mieżyńcu, pow. przemyski
Józef Komenda, s. Feliksa, ur. 25 VIII 1894 r. w Jarosławiu

Fot. IPN

Adam Edward Kopecki, s. Władysława, ur. 14 IV 1898 r. w majątku Morawsko k. Jarosławia
Marian Kornella, s. Michała, ur. 31 I 1899 r. w Jaśle
Marian Alojzy Kosiba, s. Michała, ur. 7 X 1907 r. w Ustrobnej, pow. krośnieński
Edward Kościński, s. Józefa, ur. 7 IX 1893 r. w Brzozowie
Stanisław Eugeniusz Kowalski, s. Franciszka, ur. 12 V 1903 r. w Dubiecku
Franciszek Kraus, s. Jana, ur. 7 VII 1895 w. Żołyni, pow. łańcucki
Włodzimierz Eugeniusz Krementowski, s. Józefa, ur. 1 VIII 1902 r. w Jaśle
Władysław Michał Krampa, s. Kazimierza, ur. 1 III 1906 r. w Złotnikach, pow. mielecki
Robert Jan Krupa, s. Jana, ur. 2 VI 1902 r. w Przybówce
Mieczysław Krystyniak, s. Franciszka, ur. 2 XI 1898 w. Targowiskach, pow. krośnieński
Konrad Świętosław Kazimierz Krzyworączka, s. Tomasza, ur. 11 II 1908 r. w Potoku, pow. krośnieński
Czesław Zdzisław Kubicz, s. Józefa, ur. 29 VII 1909 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
Gwido Alojzy Kuciński, s. Szymona, ur. 26 IV 1903 r. w Jarosławiu
Adolf Kur, s. Kazimierza, ur. 16 VI 1910 r. w Jarosławiu
Michał Jan Kwiatkowski, s. Franciszka 16 V 1890 r. w Przemyślu
Mieczysław Jan Kwiatkowski, s. Ludwika, ur. 21 I 1892 r. w Rzeszowie
Celestyn Piotr Latawiec, s. Piotra, ur. 28 V 1894 r. w Sieteszy, pow. przeworski
Stanisław Lechowicz, s. Franciszka, ur. 7 XI 1890 r. w Przemyślu
Henryk Andrzej Leja, s. Emila, ur. 30 XI 1881 r. w Mrukowej, pow. jasielski
Franciszek Lewcio, s. Wojciecha, ur. 22 IX 1897 r. w Głogowcu, pow. przeworski
Włodzimierz Lichacz, s. Stefana, ur. 15 IV 1905 r. w Jarosławiu
Marian Antoni Ligaszewski, s. Jana, ur. 17 V 1901 r. w Radymnie, pow. jarosławski
Ryszard Zygmunt Linscheid, s. Piotra, ur. 8 IV 1909 r. w Kuńkowcach, pow. przemyski
Ryszard Stanisław Liwicki, s. Stanisława, ur. 20 II 1897 r. w Głuchowie, pow. łańcucki
Marian Lubaska, s. Zdzisława, ur. 26 X 1901 r. w Mielcu
Mieczysław Franciszek Lubelski, s. Franciszka, ur. 29 IX 1882 r. w Hawłowicach, pow. jarosławski
Roman Bożydar Łada-Grodzicki, s. Antoniego, ur. 21 VI 1908 r. w Łańcucie
Jan Łańcucki, s. Franciszka, ur. 22 XI 1912 r. w Wylewie, pow. jarosławski
Józef Andrzej Łańcucki, s. Bronisława, ur. 28 XI 1890 r. w Sieniawie, pow. rzeszowski [?]
Antoni Łobacz, s. Antoniego, ur. 26 IX 1909 r. w Święcianach [?]
Tadeusz Edward Łojak, s. Teodora, ur. 2 X 1893 r. w Przemyślu
Lucjan Rafael Łukawski, s. Jana, ur. 3 III 1897 r. w Rzeszowie
Jan Mac, s. Wojciecha, ur. 29 III 1907 r. w Boguchwale, pow. rzeszowski
Justyn Wiktor Mackiewicz, s. Jana, ur. 2 IX 1899 r. w Sanoku
Kazimierz Józef Malczewski, s. Jana, ur. 28 II 1882 r. w Przemyślu
Edmund Paweł Malinowski, s. Michała, ur. 16 XII 1892 r. w Dzikowie, pow. tarnobrzeski
Tadeusz Leon Matysiak, s. Franciszka, ur. 3 X 1892 r. w Białobrzegach
Aleksander Teodor Mazur, s. Teodora, ur. 20 VI 1914 r. w Grębowie, pow. tarnobrzeski
Edward Mazurkiewicz, s. Wincentego, ur. 4 V 1898 r. w Pilźnie
Ludwik Mendys, s. Franciszka, ur. 1 VII 1896 r. w Jaśle
Mieczysław Jan Aleksander Mielech, s. Jana, ur. 17 II 1907 r. w Lubaczowie
Stanisław Miezin, s. Jana, ur. 28 VIII 1910 r. w Krośnie
Stanisław Miętus, s. Wiktora, ur. 8 IV 1894 r. w Jaśle
Andrzej Józef Mika, s. Michała, ur. 14 IX 1898 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
Stanisław Miklowski, s. Pawła, ur. 21 XI 1895 r. w Nadbrzeziu, pow. tarnobrzeski
Józef Mikoś, s. Jana, ur. 5 II 1915 r. w Domaradzu, pow. brzozowski
Zygmunt Wiktor Antoni Mitera, s. Adolfa, ur. 17 I 1903 r. w Skołyszynie, pow. jasielski
Stefan Andrzej Mozołowski, s. Józefa, ur. 19 II 1892 r. w Sanoku
Franciszek Mrowiec, s. Zygmunta, ur. 26 VII 1899 r. w Leżajsku
Antoni Muliński, s. Karola, ur. 4 VI 1897 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
Józef Mytych, s. Piotra, ur. 1 III 1888 r. w Kamieniu, pow. niżański
Antoni Julian Nawratil, s. Juliana, ur. 14 VII 1883 r. w Nisku
Antoni Nazimek, s. Józefa, ur. 6 I 1910 r. w Wilkowyi, pow. rzeszowski
Andrzej Niwa, s. Jana, ur. 26 XI 1900 r. w Chechłach, pow. ropczycki
Wiesław Piotr Nowotarski, s. Józefa, ur. 21 II 1910 r. w Rymanowie, pow. sanocki
Józef Mieczysław Nycz, s. Pawła, ur. 30 III 1908 r. w Klimkówce, pow. sanocki
Aleksander Oberländer, s. Marka, ur. 6 IX 1894 r. w Jaśle
Tadeusz Oćwieja, s. Adama, ur. 5 VII 1912 r. w Skołoszowie 
Mieczysław Wawrzyniec Osiński, s. Bolesława, ur. 8 VIII 1904 r. w Odrzykoniu, pow. krośnieński
Marian Józef Palczyński, s. Floriana, ur. 14 XII 1892 r. w Domaradzu, pow. brzozowski
Adolf Paśko, s. Franciszka, ur. 3 VII 1890 r. w Olchowej, pow. ropczycki
Jan Pawłowski, s. Józefa, ur. 28 VIII 1893 r. w Potoku, pow. jasielski
Józef Pawłowski, s. Marcina ur. 10 II 1892 r. w Drabiniance, pow. rzeszowski
Roman Pawłowski, s. Antoniego, ur. 12 VII 1897 r. w Chmielniku [?]
Andrzej Pelczar, s. Jana, ur. 28 XI 1899 r. w Krościenku Wyżnym, pow. krośnieński
Władysław Pelczar, s. Jana, ur. 17 VIII 1904 r. w Krościenku, pow. krośnieński
Michał Pękala, s. Józefa, ur. 15 VIII 1893 r. w Wierzawicach, pow. łańcucki


Stanisław Piela, s. Michała, ur. 6 IX 1911 r. w Rzeszowie
Zbigniew Pietrzak, s. Adama, ur. 17 III 1917 r. w Przemyślu
Rudolf Gustaw Pistl, s. Rudolfa, ur. 9 IV 1889 r. w Starym Zagórzu, pow. sanocki
Jan Leonard Płoszczański, s. Teodora, ur. 21 XII 1912 r. w Malhowicach, pow. przemyski
Stanisław Piotr Podraza, s. Stanisława, ur. 25 VI 1899 r. w Łękach Górnych, pow. dębicki
Marian Adam Polaczek, s. Jana, ur. 12 XI 1904 r. w Medyce, pow. przemyski
Stanisław Potym, s. Antoniego, ur. 19 XII 1912 r. w Krowicy, pow. lubaczowski
Edward Władysław Półchłopek, s. Ryszarda, ur. 20 XI 1912 r. w Przemyślu
Henryk Ludwik Przewoźniczek, s. Jana, ur. 21 V 1902 r. w Żmigrodzie, pow. jasielski
Marian Stanisław Raganowicz, s. Franciszka, ur. 12 VIII 1892 r. w Sieniawie, pow. jarosławski
Karol Wiktor Rożek, s. Stanisława, ur. 16 X 1898 r. w Przemyślu
Tadeusz Wiktor Rożek, s. Stanisława, ur. 15 X 1897 r. w Przemyślu
Adam Różański, s. Ludwika, ur. 24 XII 1889 r. w Zarzeczu, pow. jarosławski
Maurycy Rubinfeld, s. Adolfa, ur. 24 XII 1885 r. w Przemyślu
Józef Rzepa, s. Nikodema, ur. 3 II 1908 r. w Przeworsku
Michał Franciszek Sagański, s. Eliasza, ur. 29 IX 1905 r. w Maziarni, pow. niżański
Stanisław Samek, s. Michała, ur. 6 V 1909 r. w Nisku
Mieczysław Jan Samołyk, s. Marcina, ur. 10 VIII 1890 r. w Rzeszowie
Jan Władysław Sarna, s. Franciszka, ur. 22 I 1912 r. w Lublicy, pow. jasielski
Leon Schoenberg, s. Zygmunta, ur. 24 VI 1899 r. w Rzeszowie
Jan Edward Seiler, s. Jana, ur. 19 VIII 1891 r. w Woli Pławskiej, pow. mielecki
Heliodor Siekierski, s. Jana, ur. 28 XII 1907 r. w Kupnie, pow. kolbuszowski
Ignacy Stanisław Skarżeński, s. Maurycego, ur. 5 XI 1898 r. w Jaśle
Józef Skiba, s. Walentego, ur. 30 I 1883 r. w Trzęsówce, pow. kolbuszowski
Aleksander Składzień, s. Jana, ur. 15 VIII 1903 r. w Ropczycach
Jan Skrzypek, s. Henryka, ur. 9 II 1914 r. w Świlczy, pow. rzeszowski
Edward Antoni Słowik, s. Błażeja, ur. 6 I 1893 r. w Zagórzu, pow. sanocki
Adam Józef Smarzewski, s. Zygmunta, ur. 19 XII 1909 r. w Przemyślu
Stanisław Soczek, s. Antoniego, ur. 28 IV 1890 r. w Kołaczycach, pow. jasielski
Stanisław Józef Sołtysik, s. Andrzeja, ur. 8 V 1907 r. w Żmigrodzie Nowym, pow. jasielski
Władysław Wiktor Sontag, s. Karola, ur. 4 VIII 1894 r. w Przemyślu
Józef Ludwik Dawid Spitz, s. Eisiga, ur. 18 III 1907 r. w Drohobyczce, pow. przemyski
Kazimierz Oskar Spolski, s. Adama, ur. 16 XI 1897 r. w Łańcucie
Franciszek Stanek, s. Sebastiana, ur. 28 VIII 1910 r. w Sielcu, pow. ropczycki
Władysław Starzecki, s. Jana, ur. 14 VI 1892 r. w Zarszynie, pow. sanocki
Jan Stec, s. Antoniego, ur. 12 V 1907 r. w Tarnobrzegu
Józef Stec, s. Józefa, ur. 16 XI 1911 r. w Woli Rafałowskiej, pow. rzeszowski
Gustaw Stocki, s. Karola, ur. 6 I 1913 r. w Ustrzykach Dolnych
Jerzy Longin Robert Strzelecki, s. Leona, ur. 4 X 1906 r. w Bojanowie, pow. niżański
Marian Surman, s. Szczepana, ur. 12 IX 1896 r. w Sędziszowie
Władysław Aleksander Suryn, s. Włodzimierza, ur. 7 VI 1894 r. w Krośnie
Józef Synoś, s. Andrzeja, ur. 11 III 1893 r. w Borku Nowym, pow. rzeszowski
Stanisław Szczeklik, s. Romana, ur. 19 I 1908 r. w Pilźnie
Aleksander Szczęścikiewicz, s. Jana, ur. 25 II 1896 r. w Jarosławiu
Stanisław Szelest, s. Jana, ur. 21 I 1898 r. w Rzędzianowicach, pow. mielecki
Władysław Szepieniec, s. Bartłomieja, ur. 27 VI 1898 r. w Rymanowie, pow. sanocki
Stanisław Szerski, s. Józefa, ur. 7 XII 1897 r. w Zręcinie, pow. krośnieński
Ignacy Szewczyk, s. Antoniego, ur. 16 I 1902 r. w Baryczy
Andrzej Tomasz Szurmiak, s. Cypriana, ur. 18 IX 1897 r. w Cergowej, pow. krośnieński
Aleksander Ślęczka, s. Wojciecha, ur. 18 V 1893 r. w Sanoku
Karol Antoni Świątek, s. Antoniego, ur. 29 XI 1911 r. w Jarosławiu
Józef Marian Świderski, s. Kazimierza, ur. 17 X 1907 r. w Krośnie
Józef Adam Ludwik Tabiński, s. Aleksandra, ur. 19 III 1888 r. w Orzechówce, pow. brzozowski
Stanisław Tatarzyn, s. Józefa, ur. 4 XII 1906 r. w Tyrawie Solnej, pow. sanocki
Paweł Tęcza, s. Jana, ur. 2 VI 1906 r. w Głogowie, pow. rzeszowski
Paweł Thommée, s. Edwarda, ur. 1 X 1888 r. w Święcianach [?]
Witold Feliks Tietze, s. Mariana, ur. 28 VIII 1911 r. w Mielcu
Julian Antoni Tokarz, s. Franciszka, ur. 6 I 1899 r. w Jarosławiu
Piotr Trapp, s. Filipa, ur. 15 IX 1892 r. w Zagórzu, pow. sanocki
Bogusław Maksymilian Trondowski, s. Mariana, ur. 14 VIII 1906 r. w Nisku
Roman Trybulski, s. Antoniego, ur. 3 VII 1899 r. w Nisku
Wawrzyniec Typrowicz, s. Wawrzyńca, ur. 29 I 1890 r. w Mszanie, pow. krośnieński
Adam Władysław Urbanek, s. Franciszka, ur. 18 X 1916 r. w Dębicy
Jan Wachal, s. Władysława, ur. 23 V 1904 r. w Chorkówce, pow. krośnieński
Edward Walania, s. Jana, ur. 11 X 1899 r. w Leżajsku
Władysław Warchoł, s. Alojzego, ur. 11 XII 1895 r. w Przybówce, pow. krośnieński
Adam Wątróbski, s. Jana, ur. 15 V 1914 r. w Błażowej, pow. rzeszowski
Tadeusz Welfeld, s. Alojzego, ur. 28 XI 1906 r. w Jaśle
Adam Marian Werner, s. Stanisława, ur. 21 XI 1893 r. w Dzikowie Starym k. Cieszanowa
Jan Ludwik Wianecki, s. Franciszka, ur. 3 VII 1903 r. w Krośnie
Władysław Jan Wianecki, s. Stanisława, ur. 1 IX 1905 r. w Krośnie
Tadeusz Wikiera, s. Antoniego, ur. 20 I 1892 r. w Nowosielcach 
Henryk Wilk, s. Józefa, ur. 24 VI 1897 r. w Lubeni, pow. rzeszowski
Andrzej Wiszniewski, s. Eugeniusza, ur. 13 XI 1909 r. w Rzeszowie
Mieczysław Teofil Józef Wiśniowski, s. Michała, ur. 4 V 1910 r. w Porażu, pow. leski
Józef Teofil Marian Władyka, s. Andrzeja, ur. 8 IX 1901 r. w Szczawnem, pow. sanocki
Jan Wnęk, s. Franciszka, ur. 28 XII 1891 r. w Jarosławiu
Adam Wojdyłło, s. Kazimierza, ur. 29 II 1892 r. w Kidałowicach, pow. jarosławski
Kazimierz August Wojtar, s. Antoniego, ur. 27 VII 1890 r. w Jarosławiu
Władysław Ignacy Wolanin, s. Franciszka, ur. 17 VII 1897 r. w Lubaczowie
Edmund Wolańczyk, s. Józefa, ur. 15 XI 1894 r. w Lubaczowie
Wilhelm Tadeusz Wołoszyn, s. Antoniego, ur. 6 IV 1899 r. w Kańczudze
Stanisław Wójcik, s. Józefa, ur. 4 III 1879 r. w Słocinie, pow. rzeszowski
Franciszek Wróbel, s. Andrzeja, ur. 6 X 1890 r. w Jasionce, pow. krośnieński
Stanisław Wincenty Wysocki, s. Wincentego, ur. 8 I 1911 r. w Rzeszowie
Adam Franciszek Wysocki-Odrowąż, s. Karola, ur. 4 VIII 1893 r. w Błędowej Tyczyńskiej, pow. rzeszowski
Stanisław Franciszek Wyżykowski, s. Jana, ur. 3 V 1880 r. w Brzozowie
Stefan Bolesław Zabielski, s. Antoniego, ur. 18 VI 1887 r. w Kosinie, pow. łańcucki
Bolesław Stefan Zając, s. Szymona, ur. 30 III 1892 r. w Rzeszowie
Bronisław Wilhelm Zaziemski, s. Mikołaja, ur. 3 IV 1890 r. w Dubiecku, pow. przemyski
Sylwester Żołna, s. Jana, ur. 11 XII 1895 r. w Szczepańcowej, pow. krośnieński
Jan Żybura, s. Franciszka, ur. 23 IV 1912 r. w Cisowie-Lesie, pow. niżański

 

Twer (Kalinin):

Wybrano na podstawie: 
Miednoje. Księga Cmentarna Polskiego Cmentarza Wojennego, t. 1-2, Warszawa 2006.

Mikołaj Antoniszyn, s. Ignacego, ur. w 1887 r. w Stryju 
(we wrześniu 1939 r. pełnił służbę na posterunku PP w Przemyślu)
Władysław Bajer, s. Stanisława, ur. w 1909 r. w Baranowie [?]
Antoni Bar, s. Jana, ur. 1 I 1896 r. w Kątach Łańcuckich
Józef Baran, s. Michała, ur. w 1896 r. w Witkowicach [?]
Wojciech Bednarz, s. Antoniego, ur. 15 IV 1895 r. w Dzikowie Starym
Tadeusz Michał Biernat, s. Michała, ur. 30 I 1915 r. w Rzeczycy [?]
Marcin Bis, s. Stanisława, ur. w 1893 r. w Nisku
Władysław Blicharz, s. Józefa, ur. 3 XI 1901 r. w Birczy
Jan Broda, s. Wojciecha, ur. 8 VII 1900 r. w Raniżowie
Jan Brydak, s. Wincentego, ur. 24 V 1909 r. w Głogowie
Józef Burak, s. Jana, ur. 4 VII 1905 r. w Łące
Piotr Chmiel, s. Jana, ur. 15 VI 1906 r. (w 1939 r. zamieszkały w Brzezówce, pow. kolbuszowski)
Andrzej Chromiak, s. Tomasza, ur. 3 XI 1899 r. w Nozdrzcu-Rzekach
Józef Ciechanowski, s. Marcina, ur. 26 II 1889 r. w Bóbrce [?]
Jan Ciesielski, s. Walentego, ur. 10 I 1900 r. w Borku [?]
Józef Ciupka, s. Jana, ur. 15 III 1895 r. w Bażanówce [?]
Michał Czado, s. Franciszka, ur. 29 IX 1899 r. w Łańcucie
Tadeusz Bogumił Czeppe, s. Władysława, ur. 8 IX 1893 r. w Tarnobrzegu
Kazimierz Czop, s. Franciszka, ur. w 1890 r. w Pruchniku
Kazimierz Czuryk, s. Piotra, ur. 4 III 1892 r. w Krasiczynie
Tomasz Czywczyński, s. Wawrzyńca, ur. w 1880 r. w Borku [?]
Andrzej Czyż, s. Władysława, ur. 18 XI 1913 r. w Rudnej [?]
Ludwik Ćwikła, s. Wincentego, ur. 24 II 1906 r. w Szówsku [?]
Tomasz Dąbek, s. Jakuba, ur. w 1890 r. w Pysznicy 
(we wrześniu 1939 r. służył na posterunku PP w Rudniku n. Sanem)
Franciszek Dec, s. Józefa, ur. 17 XI 1897 r. w Rakszawie
Michał Depko, s. Marcina, ur. w 1893 r. w Nienadówce
Jan Dolaciński, s. Franciszka, ur. 26 I 1895 r. w Białobrzegach
Franciszak Dranka, s. Wojciecha, ur. 19 II 1899 r. w Harklowej
Stanisław Drzażdżyński, s. Michała, ur. 9 XI 1903 r. w Wilkowyi
Aleksander Duda, s. Ignacego, ur. 19 XII 1913 r. w Wesołej
Leon Dydusiak, s. Wojciecha, ur. 3 III 1893 r. w Przemyślu
Wiktor Dziurzyński, s. Marcina, ur. 15 IX 1906 r. w Sanoku
Kazimierz Władysław Filipowicz, s. Karola, ur. 4 III 1904 r. w Iwoniczu
Franciszek Foltyń, s. Stanisława, ur. w 1894 r. w Sędziszowie
Marcin Frącz, s. Macieja, ur. 18 V 1900 r. w Przewrotnem
Leon Frenczak vel Freńczak, s. Marcina, ur. 6 X 1897 r. w Przemyślu
Łukasz Furtak, s. Kazimierza, ur. 6 X 1900 r. w Raniżowie
Jakub Gałdys, s. Antoniego, ur. 19 IV 1906 r. w Dylągówce
Jan Gaweł, s. Stanisława, ur. w 1898 r. w Tuligłowach
Stanisław Gibała, s. Michała, ur. 21 XI 1899 r. w Nozdrzcu
Ludwik Golema, s. Piotra, ur. 5 VII 1900 r. w Widełce
Franciszek Górski, s. Walentego, ur. 19 III 1888 r. w Zarzeczu [?]
Franciszek Guzek, s. Wojciecha, ur. 12 VIII 1895 r. w Odrzykoniu
Józef Guzik, s. Jana, ur. 25 X 1900 r. w Stobiernej
Kazimierz Hałdys, s. Walentego, ur. w 1896 r. w Hyżnem
Piotr Hałdys, s. Wojciecha, ur. 27 VI 1897 r. w Siedleczce [?]
Stanisław Heine, s. Karola, ur. w 1900 r. w Głogowie [?]
Władysław Huluk, s. Tomasza, ur. 7 VI 1900 r. w Krościenku [?]
Stanisław Irla, s. Kazimierza, ur. 11 XI 1891 r. w Komańczy
Antoni Jach, s. Edwarda, ur. 30 XII 1898 r. w Nienadowej
Józef Jadach, s. Walentego, ur. 24 X 1908 r. w Jadachach

ZOBACZ TAKŻE:

SKRZYDLATE WSPARCIE W WALCE Z UPA>>

Franciszek Jakubiec, s. Jana, ur. 26 VI 1895 r. w Tryńczy
Stanisław Jakubowski, s. Jana, ur. 28 V 1900 r. w Woli Brzosteckiej
Wincenty Jakubowski, s. Józefa, ur. 27 VII 1889 r. w Rudnej [?]
Ks. Mieczysław Janas, s. Tomasza, ur. 2 I 1904 r. w Świerzowej Polskiej 
(był m.in. kapelanem biskupa diecezji przemyskiej)
Franciszek Janusz, s. Feliksa, ur. 11 II 1913 r. w Żołyni
Wacław Janusz, s. Antoniego, ur. 11 II 1898 r. w Golcowej
Franciszek Jarosz, s. Mikołaja, ur. 26 XII 1903 r. w Wólce Pełkińskiej
Jan Jenek, s. Andrzeja, ur. 22 XII 1902 r. w Przemyślu
Stanisław Jurczak, s. Franciszka, ur. w 1898 r. w Targowiskach
Stanisław Juroca, s. Jana, ur. 23 II 1900 r. w Rudniku
Jan Jurysta, s. Józefa, ur. 12 VII 1896 r. w Pacławiu
Stanisław Karnaś, s. Franciszka, ur. 10 V 1903 r. w Wesołej [?]
Adam Keller, s. Józefa, ur. 22 XI 1892 r. w Jasienicy (służył m.in. na posterunku PP w Przemyślu)
Jan Kierepka, s. Michała, ur. 14 XII 1901 r. w Majdanie Sieniawskim
Mikołaj Kiszko, s. Onufrego, ur. w 1892 r. w Jarosławiu
Władysław Kitliński, s. Wincentego, ur. 21 VI 1894 r. w Sędziszowie
Kiwa Klejn, s. Abrama, ur. w 1909 r. w Przemyślu
Józef Klimek, s. Franciszka, ur. 15 V 1895 r. w Golcowej
Piotr Klimek, s. Franciszka, ur. 15 I 1898 r. w Golcowej
Franciszek Klon, s. Walentego, ur. 3 IV 1901 r. w Rogach
Jan Kobak, s. Piotra, ur. 8 IX 1911 r. w Woli Brzosteckiej [?]
Józef Kocaj, s. Pawła, ur. 5 II 1904 r. w Harcie
Franciszek Kociołko, s. Daniela, ur. w 1898 r. w Harcie
Antoni Kocór, s. Andrzeja, ur. w 1898 r. w Ujeznej [?]
Jan Kolasa, s. Józefa, ur. 20 IV 1900 r. w Siedliskach (policjant w pow. lubaczowskim)
Stanisław Kolbusz, s. Franciszka, ur. 26 III 1912 r. w Brzostku
Franciszek Kołakowski, s. Józefa, ur. 30 III 1894 r. w Baranowie [?]
Ignacy Kordas, s. Franciszka, ur. 28 VII 1900 r. w Kosinie
Marian Kornag, s. Jana, ur. w 1897 r. w Radrużu
Jan Kornak, s. Franciszka, ur. w 1896 r. w Przeworsku
Antoni Korzec, s. Pawła, ur. 10 IV 1897 r. w Krasnej
Władysław Antoni Kosiba, s. Tomasza, ur. 8 IV 1908 r. w Latoszynie [?]
Bronisław Kosydar, s. Franciszka, ur. w 1902 r. w Ropczycach
Jan Koszarski, s. Antoniego, ur. w 1902 r. w Domaradzu
Józef Kośmicki, s. Stanisława, ur. 11 III 1893 r. w Dzikowie [?]
Władysław Bronisław Karol Kotowski, s. Mieczysława, ur. 22 V 1912 r. w Przemyślu
Franciszek Kott, s. Walentego, ur. w 1900 r. w Rudnej Małej
Władysław Kotula, s. Kazimierza, ur. 14 III 1895 r. w Brzozowie
Adam Kowal, s. Eustachego, ur. 6 XII 1897 r. w Przemyślu
Ignacy Kowal, s. Jana, ur. 28 VII 1904 r. w Szczucinie
Jan Kowal, s. Justyna, ur. 22 XI 1907 r. w Obarzymie
Michał Kowal, s. Jana, ur. 6 IX 1897 r. w Szczucinie
Józef Kowalski, s. Jana, ur. 23 X 1895 r. w Ustrzykach
Piotr Kowalski, s. Józefa, ur. 25 VI 1900 r. w Trzcinicy [?]
Mieczysław Edward Kramarz, s. Stanisława, ur. 10 III 1901 r. w Rzeszowie
Leon Krauss, s. Jana, ur. 28 VI 1897 r. w Baranowie Sandomierskim
Jan Krawczyk, s. Piotra, ur. 30 IX 1898 r. w Czerminie 
(służył m.in. na posterunku PP w Lutowiskach)
Józef Jan Kripp, s. Michała, ur. 24 VII 1894 r. w Przemyślu
Czesław Julian Krzemiński, s. Jana, ur. 15 X 1906 r. w Przemyślu
Józef Kubal, s. Jakuba, ur. w 1897 r. w Krościenku Niżnym
Mieczysław Feliks Kuczkowski, s. Jana, ur. w 1897 r. w Krasiczynie
Kazimierz Kulawiak, s. Wojciecha, ur. 24 IX 1905 r. w Łodzi 
(służył na posterunkach PP w Przeworsku i Jarosławiu)
Wojciech Zygmunt Kuliga, s. Stanisława, ur. 22 IV 1902 r. w Krośnie
Jan Kurecki, s. Walentego, ur. w 1900 r. w Kidałowicach, pow. jarosławski
Stefan Kustra, s. Michała, ur. 21 VIII 1890 r. w Jaworniku Ruskim
Michał Kuśnierz, s. Jana, ur. 29 I 1893 r. w Bachórzcu
Stanisław Kutczuba, s. Antoniego, ur. w 1898 r. w Głowaczowej 
(służył na posterunku PP w Mielcu)
Jan Kuźniar, s. Józefa, ur. 16 VI 1910 r. w Medyni Kańczuckiej
Stanisław Kwapisiewicz, s. Aleksandra, ur. 6 XI 1908 r. w Rozwadowie
Wincenty Hilary Kwiatkowski, s. Franciszka, ur. 9 I 1905 r. w Humniskach
Antoni Laskowski, s. Szymona, ur. 24 I 1894 r. w Borku [?]
Stefan Lech, s. Piotra, ur. w 19 XII 1893 r. w Stobiernej
Jan Lemech, s. Andrzeja, ur. 5 XII 1896 r. w Jarosławiu
Stanisław Lepszy, s. Michała, ur. 30 VIII 1898 r. w Rokietnicy
Filip Lis, s. Jana, ur. 27 IV 1898 r. w Przybyszówce
Michał Lubieniecki, s. Joachima, ur. 20 VIII 1896 r. w Jarosławiu
Tadeusz Łabojko, s. Jana, ur. w 1896 r. w Jarosławiu
Karol Łabudek, s. Jana, ur. 15 I 1895 r. w Stonawie 
(służył m.in. na posterunku PP w Tarnobrzegu)
Jan Łuszczki, s. Andrzeja, ur. w 1889 r. w Sokołowie
Antoni Machnik, s. Andrzeja, ur. 4 VIII 1893 r. w Dzikowie
Stanisław Malarz, s. Józefa, ur. 14 XI 1901 r. w Zbydniowie
Józef Margraf, s. Jakuba, ur. 17 XII 1892 r. w Lubaczowie
Tomasz Matys, s. Pawła, ur. w 1894 r. w Kaliszkowicach 
(w 1939 r. służył na posterunku PP w Sieniawie, pow. jarosławski)
Jan Walenty Mazanek, s. Andrzeja, ur. 26 VI 1895 r. w Albigowej
Andrzej Mazur, s. Róży, ur. 2 XII 1905 r. w Przemyślu
Franciszek Mazurek, s. Macieja, ur. w 1896 r. w Krasnem [?]
Jan Mazurski, s. Michała, ur. 21 X 1898 r. w Bóbrce [?]
Stefan Kazimierz Mączka, s. Bronisława, ur. w 1903 r. w Baranowie [?]
Jan Michałek, s. Jerzego, ur. 12 VI 1912 r. w Nawsiu
Ignacy Michno, s. Michała, ur. 17 II 1898 r. w Rzemieniu
Antoni Mielczarek, s. Jana, ur. 8 IX 1896 r. w Białej [?]
Paweł Mielczarek, s. Michała, ur. 30 XI 1898 r. w Łękach [?]
Wojciech Mikulski, s. Teofila, ur. 25 I 1895 r. w Chorzelowie
Mieczysław Andrzej Milski, s. Władysława, ur. 27 I 1912 r. w Rzeszowie
Jan Mizera, s. Wojciecha, ur. 13 XII 1891 r. w Czekaju [?]
Michał Nadwyczawski, s. Wojciecha, ur. w 1898 r. w Wiązownicy
Aleksander Niedzielski, s. Jana, ur. 22 XI 1903 r. w Rudnej
Marceli Niemczycki, s. Macieja, ur. 30 X 1896 r. w Rokietnicy
Tomasz Nietrzeba, s. Augustyna, ur. 12 XII 1901 r. w Morawsku, pow. jarosławski
Jan Nowak, s. Franciszka, ur. 19 VI 1894 r. w Węgrzynowicach (we wrześniu 1939 r. służył na posterunku PP w Jarosławiu)

Fot. IPN

Stanisław Nowak, s. Sebastiana, ur. 12 IV 1895 r. w Stobiernej
Władysław Oleszkiewicz, s. Szymona, ur. 2 VIII 1898 r. w Harklowej
Stanisław Ołubek, s. Stanisława, ur. 22 VIII 1895 r. w Witkowicach [?]
Ludwik Osiniak, s. Jana, ur. 25 VIII 1899 r. w Głogowie [?]
Jan Ozimek, s. Piotra, ur. 18 X 1894 r. w Kolbuszowej
Stanisław Ozimek, s. Jana, ur. 2 VII 1922 r. w Kolbuszowej
Józef Pachniewski, s. Ignacego, ur. 24 XII 1892 r. w Brzozowie
Stanisław Pacześniak, s. Jana, ur. w 1895 r. w Rzeszowie
Tomasz Pałac, s. Walentego, ur. 22 XII 1907 r. w Dylągówce
Józef Panek, s. Jana, ur. w 1899 r. w Czarnej Łańcuckiej
Józef Pastucha, s. Marcina, ur. 16 I 1899 r. w Nisku
Józef Pączek, s. Michała, ur. w 1895 r. w Łańcucie
Stanisław Pelc, s. Ignacego, ur. w 1906 r. w Łańcucie
Adam Pentoś, s. Jana, ur. 7 VIII 1889 r. w Borku [?]
Franciszek Pered, s. Józefa, ur. 10 X 1901 r. w Niżatycach
Stanisław Pęcherek, s. Jana, ur. w 1905 r. w Wesołej [?]
Andrzej Piątek, s. Jana, ur. w 1889 r. w Jaworniku Polskim
Franciszek Piątkiewicz, s. Jakuba, ur. 1 VII 1886 r. w Pawłosiowie
Franciszek Pierchała, s. Józefa, ur. 25 IV 1897 r. w Kamieniu [?]
Tomasz Piersiak, s. Jana, ur. w 1896 r. w Górnie
Edward Pisarek, s. Tomasza, ur. 26 IX 1911 r. w Przybyszówce
Ludwik Pleśniak, s. Michała, ur. 31 VII 1906 r. w Słocinie
Jan Płatnerz, s. Stanisława, ur. w 1897 r. w Zalesiu [?]
Stefan Podkówka, s. Jana, ur. 24 VIII 1897 r. w Słowicie (od 1937 r. służył na posterunku PP w Przeworsku, we wrześniu 1939 r. zastępca kierownika komisariatu w Jarosławiu)
Stanisław Podraza, s. Józefa, ur. 18 III 1900 r. w Łękach Dolnych
Andrzej Polnik, s. Stanisława, ur. w 1888 r. w Krzywczy
Tomasz Popkiewicz, s. Franciszka, ur. 9 XII 1894 r. w Radymnie
Wojciech Postaremczak, s. Franciszka, ur. 17 IV 1890 r. w Gorzycach
Gabriel Prokop, s. Jakuba, ur. 17 III 1899 r. w Dynowie
Jan Proszak, s. Józefa, ur. w 1888 r. w Malawie
Franciszek Prusak, s. Romana, ur. 28 VIII 1901 r. w Jaśle
Józef Puzio, s. Jana, ur. 7 IV 1897 r. w Jodłówce
Julian Jan Radoniewicz, s. Jakuba, ur. 8 X 1895 r. w Żmigrodzie Nowym 
(komendant powiatowy policji w Lublinie)
Stanisław Ratajczak, s. Wawrzyńca, ur. w 1913 r. (służył na posterunku PP w Krasiczynie)
Franciszek Rebizak, s. Jakuba, ur. 11 XII 1899 r. w Bartkówce
Stanisław Rozlazły, s. Józefa, ur. 4 IV 1904 r. w Latoszynie [?]
Andrzej Ryba, s. Józefa, ur. 23 XI 1894 r. w Jaśle
Alfred Rybak, s. Jana, ur. 7 VII 1889 r. w Żołyni
Władysław Rybak, s. Ludwika, ur. 14 I 1899 r. w Witkowicach [?]
Jan Józef Rybowski, s. Mikołaja, ur. 24 I 1893 r. we Lwowie 
(w 1939 r. I zastępca dowódcy 10. dyonu żandarmerii w Przemyślu)
Wincenty Rydzik, s. Walentego, ur. 21 I 1907 r. w Grodzisku Dolnym
Władysław Rysiowski, s. Piotra, ur. 18 IV 1896 r. w Narolu
Józef Ryś, s. Jana, ur. 20 III 1899 r. w Łące [?]
Walerian Rzeszotko, s. Bronisława, ur. 14 IV 1910 r. w Sanoku
Stanisław Rzęsiowski, s. Wawrzyńca, ur. 3 III 1895 r. w Biegonicach 
(w 1939 r. komendant posterunku PP w Mielcu)
Michał Józef Serednicki, s. Ambrożego, ur. 31 X 1897 r. w Sanoku
Stanisław Siekierski, s. Władysława, ur. 8 V 1901 r. w Brzozowie
Jan Siembida, s. Aleksandra, ur. 10 XII 1893 r. w Kurzynie Wielkiej 
(w 1937 r. służył w PP w pow. niżańskim, w 1939 r. zastępca komendanta posterunku w Jeżowem)
Adam Sikora, s. Adama, ur. 17 I 1916 r. w Nawsiu
Karol Sikora, s. Adama, ur. w 1898 r. w Witkowicach [?]
Jan Sitarz, s. Wojciecha, ur. 12 X 1902 r. w Niebieszczanach
Wincenty Skoczek, s. Ferdynanda, ur. 19 I 1888 r. w Radomyślu
Tomasz Sławiński, s. Tomasza, ur. 13 XI 1899 r. w Łękach Górnych
Antoni Smyrski, s. Jan, ur. 24 III 1904 r. w Widełce
Franciszek Snopkowski, s. Tomasza, ur. 15 I 1899 r. w Kolbuszowej
Franciszek Sobel, s. Adama, ur. w 1904 r. w Załężu [?]
Władysław Maciej Soboń, s. Macieja, ur. 2 VII 1902 r. w Wojsławicach
Józef Sondej, s. Ignacego, ur. 5 X 1895 r. w Jarosławiu
Antoni Sopel, s. Jana, ur. w 1900 r. Oleszycach
Jan Sowa, s. Bartłomieja, ur. 18 IX 1888 r. w Brzostku
Jan Sowa, s. Błażeja, ur. 30 XI 1904 r. w Błażowej
Bronisław Stachowicz, s. Antoniego, ur. 10 II 1901 r. w Chmielniku [?]
Jan Stefek, s. Pawła, ur. 23 XI 1899 r. w Dębowcu
Józef Stochmal, s. Jana, ur. 13 IX 1894 r. w Brzózie Królewskiej
Jan Kazimierz Szafrański, s. Edwarda, ur. 29 I 1886 r. w Jaśle
Michał Szajer, s. Wojciecha, ur. 10 VIII 1897 r. w Gorliczynie
Ludwik Kacper Szałajko, s. Franciszka, ur. 6 I 1895 r. w Birczy

Fot. IPN

Franciszek Szarlak, s. Jana, ur. 10 X 1892 r. w Krasnem [?]
Józef Szczepanik, s. Tomasza, ur. 7 III 1900 r. w Zgłobniu
Jan Szczepański, s. Walentego, ur. 27 I 1899 r. w Ujeździe [?]
Bartłomiej Szczęch, s. Jana, ur. 14 VIII 1899 r. w Chmielniku [?]
Roman Szczukiewicz, s. Franciszka, ur. 20 VIII 1898 r. w Chmielniku [?]
Stanisław Szklanny, s. Jana, ur. w 1891 r. w Grodzisku [?]
Józef Leopold Szklarski, s. Franciszka, ur. 16 X 1911 r. w Korczynie
Antoni Szpunar, s. Walentego, ur. w 1893 r. w Soninie
Ks. kpt. Bronisław Szwed, s. Michała, ur. w 1895 r. w Rudniku
Józef Świderek, s. Feliksa, ur. w 1894 r. w Krasnem [?]
Piotr Świeca, s. Jana, ur. 23 V 1912 r. w Niechobrzu
Władysław Toczek, s. Jana, ur. 3 IV 1903 r. w Nozdrzcu
Stanisław Tomczyński, s. Wacława, ur. 13 I 1901 r. w Chmielniku [?]
Antoni Tomecki, s. Tomasza, ur. 17 III 1899 r. w Tuszowie Narodowym
Antoni Troska, s. Wincentego, ur. 26 V 1899 r. w Borku
Izydor Tymiński, s. Józefa, ur. 3 XI 1893 r. w Wojtkowej
Władysław Uberman, s. Stanisława, ur. 17 V 1891 r. w Łańcucie
Marcin Umiński, s. Franciszka, ur. w 1890 r. w Ulanowie
Józef Tadeusz Walczak, s. Tomasza, ur. 2 II 1894 r. w Domaradzu
Stefan Walendowski, s. Mikołaja, ur. 21 VIII 1905 r. w Baranowie [?]
Stanisław Wawro, s. Tomasza, ur. 14 IV 1899 r. w Żołyni
Stanisław Wawrzyszko, s. Szymona, ur. 10 V 1909 r. w Muninie
Władysław Wawszkowicz, s. Ignacego, ur. 26 III 1910 r. w Komborni
Julian Wesołowski, s. Karola, ur. w 1897 r. w Mogielnicy 
(w 1939 r. naczelnik więzienia w Mielcu)
Władysław Wesołowski, s. Zygmunta, ur. 14 VII 1888 r. w Zagórzu
Michał Wiater, s. Stanisława, ur. 29 IX 1895 r. w Bystrzycy (w 1939 r. służył w Przemyślu)
Antoni Wiktor, s. Józefa, ur. 28 II 1903 r. w Dynowie
Józef Wilczyński, s. Juliana, ur. w 1898 r. w Medyce 
(w 1939 r. komendant posterunku PP w Łańcucie)
Władysław Winiarski, s. Tomasza, ur. 8 VII 1908 r. w Przybyszówce
Józef Witek, s. Stanisława, ur. 28 X 1900 r. w Pogwizdowie
Feliks Andrzej Witkowski, s. Wawrzyńca, ur. 18 XI 1897 r. w Dynowie
Franciszek Aleksander Witkowski, s. Mieczysława, ur. 1 XII 1901 r. w Przeworsku
Tadeusz Witkowski, s. Antoniego, ur. 10 X 1896 r. w Dynowie
Jan Wojewoda, s. Andrzeja, ur. 20 III 1897 r. w Dymitrowie Dużym 
(w 1939 r. służył na posterunku PP w Ropczycach)
Józef Wojnowski, s. Franciszka, ur. 14 VIII 1896 r. w Haczowie
Piotr Wojszwiłło, s. Mikołaja, ur. w 1896 r. w Dzikowcu [?]
Bolesław Wojtar, s. Antoniego, ur. 27 XI 1893 r. w Przeworsku
Teofil Wojtas, s. Franciszka, ur. 13 II 1900 r. w Potoku
Jan Wołkowicz, s. Wojciecha, ur. 8 I 1897 r. w Siedliskach 
(w 1939 r. służył na posterunku PP w Gawłuszowicach, pow. mielecki)
Michał Wójcikowski, s. Jana, ur. 7 X 1901 r. w Dzikowie [?]
Michał Wrochniewski, s. Piotra, ur. w 1893 r. w Białobrzegach
Piotr Wronowski, s. Stanisława, ur. 14 VIII 1893 r. w Tuszowie Narodowym
Tomasz Wróbel, s. Władysława, ur. 29 XII 1896 r. w Ulanowie
Józef Alfred Wrześniowski, s. Wilhelma, ur. 14 IX 1908 r. w Januszkowicach
Jan Zabaryło, s. Grzegorza, ur. w 1892 r. w Krasnem [?]
Franciszek Zając, s. Cypriana, ur. 8 IV 1909 r. w Przemyślu
Wiaczesław Zarzycki, s. Józefa, ur. 8 I 1902 r. w Krzeszowie
Antoni Zielski, s. Mikołaja, ur. 8 II 1892 r. w Rudniku
Władysław Zimoń, s. Wojciecha, ur. 25 V 1896 r. w Borownicy
Kazimierz Ziomek, s. Stanisława, ur. 26 X 1906 r. w Święcanach [?]
Franciszek Znojko, s. Andrzeja, ur. 14 VI 1898 r. w Radymnie

KATYŃ - POZNAJ HISTORIĘ TEJ ZBRODNI>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.