Reklama

Kilka tysięcy zgłoszeń do policji! O jakie interwencje proszą mieszkańcy Podkarpacia?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: screen z KMZB na dzień 29.07.

Kilka tysięcy zgłoszeń do policji! O jakie interwencje proszą mieszkańcy Podkarpacia? - Zdjęcie główne

foto screen z KMZB na dzień 29.07.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Bardzo dużo zgłoszeń z prośbą o interwencję nanieśli mieszkańcy Podkarpacia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli narzędzie kontaktu ze służbami porządkowymi. Ich liczba ciągle rośnie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie online, które w kilka chwil pozwala powiadomić nam odpowiednie służby, przeważnie policję, o łamaniu zasad etyki społecznej, wykroczeniach czy nawet przestępstwach. Zgłoszeń naniesionych na mapę jest już ponad 7000, a ich liczba nieustannie rośnie. Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy Podkarpacia?

Najwięcej zgłoszeń dotyczy łamania Kodeksu Ruchu Drogowego. Prośby o interwencje dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, nielegalnych rajdów samochodowych czy niewłaściwego parkowania. Mieszkańcy regionu zwracają także uwagę na niszczenie zieleni czy znęcanie się nad zwierzętami .

Zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń jest już ponad 7000, a ich liczba ciągle rośnie. Do takiego stopnia, że policja nie "wyrabia" z ich regulaminową weryfikacją. Na ten etap służby mają siedem dni. 


Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

  1. informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  2. informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
    • bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
    • w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu  publicznemu,
  3. informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Niektóre zgłoszenia, po weryfikacji, policja przekazuje do odpowiednich organów, np. do właścicieli dróg, czy właścicieli prywatnych nieruchomości. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy