Gniewko Kuczyński to wicemistrz Świata we fryzjerstwie Hairworld 2022 roku w dwóch kategoriach: fryzura klasyczna męska oraz fryzura kreatywna. Przy sędziowaniu również brał pod uwagę kreatywność: - Zwracam uwagę na formę, kształt i jak do pomysłu dobrana jest koloryzacja czy tworzy całość i współgra z pomysłem - mówił.
Zadaniem uczestników było wyciskanie fal na mokro, upięcie fryzury ślubnej na długich włosach, modelowanie fryzury męskiej i pozostała klasyka. Uczestnicy mogli wziąć udział w więcej niż jednej konkurencji, to również pokazało zdolności każdego z nich. W salonach idealnie sprawdzi się osoba umiejąca wykonać męską i damską fryzurę.
- Sztuka fryzjerska to etapy, w którym ważny jest rozwój i nie można stać w miejscu, dlatego też, aby pokazać zdolności i pasję uczniów zorganizowaliśmy ten Festiwal wraz z Komisją Egzaminacyjną Izby.
- powiedział prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie Andrzej Kuta.
W trakcie przerw pomiędzy "rozgrywkami" odbywały się pokazy sztuki fryzjerskiej wykonane przez zaproszonych gości: Wojciecha Zielińskiego - mistrza metamorfoz fryzjerskich i Katarzyny Pawłowskiej.
- Zainteresowanie kierunkiem fryzjerskim w naszych szkołach jest bardzo duże, a nawet z roku na rok większe. Staramy się uczestniczyć w dodatkowych wyjazdach i szkoleniach, Pokazach Fryzjerskich na Mistrzostwach w Poznaniu, jeśli to tylko możliwe od strony finansowej. Nasze uczennice jako nagroda wygrana w konkursie brały udział w szkoleniu we Wrocławiu pod okiem Mario Mayera.
- mówi dyrektor Izby Rzemieślniczej w Tarnowie Barbara Blacha.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.