Reklama

Zmarł najstarszy pracownik WSK. Miał 97 lat

Opublikowano: ndz, 16 cze 2019 22:31
Autor:

Zmarł najstarszy pracownik WSK. Miał 97 lat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Henryk Noworyta był najstarszym pracownikiem PZL Mielec, pamiętającym czerwiec 1938 rok, kiedy to otwarcia PZL Zakład nr 2 dokonał prezydent Ignacy Mościcki i wicepremier Eugeniusz Kwiatkowski.

Henryk Noworyta pracę w Mielcu rozpoczął 5 stycznia 1939 roku w Wytwórni Płatowców nr 2 na Wydziale Elektrycznym w łączności i odtąd, także w czasie okupacji hitlerowskiej, pracował w swoim zawodzie do emerytury w 1986 roku (W tym okresie zmieniono nazwę WE na Wydział Głównego Automatyka).

Na emeryturze pracował jeszcze przez kilka lat w Stali Mielec w wymiarze połowy etatu. Od lat dziecięcych grał w piłkę nożną, a następnie uprawiał inne dyscypliny sportowe. Od 1936 r. trenował w AKS Niwka, a po przyjeździe do Mielca występował nieoficjalnie w różnych drużynach.

W czasie okupacji hitlerowskiej grał w nieoficjalnej reprezentacji Mielca. Jeszcze w 2000 roku prowadził społecznie zajęcia w Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu. Udzielał się społecznie także poza sportem.

Był radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie, członkiem Rady PSS „Społem” i członkiem Rady Osiedla 22 Lipca (później Niepodległości).

Znany w regionie jeden z pierwszych pracowników PZL Mielec zmarł 14 czerwca. W najbliższy wtorek, 18 czerwca, odbędzie się jego ostatnie pożegnanie. Msza pogrzebowa zaplanowana jest na godzinę 12.30 w kościele pw. MBNP.

Zobacz film z Henrykiem Noworytą zrealizowany przez AW "Promocja":

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Janusz Irla

    Cześć Jego Pamięci,,,