Reklama

Reklama

Zanim powstało Jezioro Solińskie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Opublikowano: 18 października 2020 21:42
Autor: KM/ opr. GL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Na dnie obecnego Jeziora Solińskiego znajdowało się kilka wiosek, w których mieszkały tysiące osób. Mamy historyczne zdjęcia z okresu przed powstaniem zalewu.

Reklama

Tereny, które obecnie są dnem Jeziora Solińskiego na początku lat 60-tych dwudziestego wieku zamieszkiwało około trzy tysiące osób. Niestety, wszyscy musieli się przesiedlić, a budowle zostały zrównane z ziemią. Nikt nie oszczędzał nawet kościołów czy cmentarzy. Świątynia w Wołkowyi została wysadzona. Podobnie stało się w przypadku budowli w Chrewcie i Teleśnicy Sannej. 

Ostatecznie zalania dokonano we wrześniu 1967 roku. Podczas napełniania zbiornika solińskiego, zatopione zostały takie miejscowości jak: Solinka, Chrewt, Sokole, Horodek, Teleśnica Sanna i część Wołkowyi

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.