Reklama

"Zagubieni turyści" próbowali oszukać straż graniczną!

Opublikowano:
Autor:

"Zagubieni turyści" próbowali oszukać straż graniczną! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni ze Stuposian zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Udawali zagubionych turystów. Obaj zostali już przekazani z powrotem na Ukrainę.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 czerwca) na odcinku polsko-ukraińskiej granicy w okolicach Tarnawy Niżnej na Podkarpaciu. Za którego ochronę  odpowiada placówka Straży Granicznej w Stuposianach. O obecności dwóch nieznajomych osób, poinformował strażników mieszkaniec pogranicza.

Funkcjonariusze sprawdzający legalność pobytu ustalili, że mężczyźni  to 33-letni Syryjczyk oraz 29-letni Ukrainiec. Syryjczyk posiadał przy sobie ukraiński dokument uchodźcy, a obywatel Ukrainy był bez dokumentów.

Mężczyźni byli "przygotowani" do rozmowy z mundurowymi. Sugerowali, że są turystami, a granicę przekroczyli nieświadomie. Syryjczyk z wykształcenia lekarz, przez 10 lat pracował legalnie w Kijowie jako aptekarz, tam poznał obywatela Ukrainy. Wspólnie tłumaczyli, że wybrali się w te okolice aby podziwiać piękno ukraińskich Bieszczad.

Najprawdopodobniej krajem docelowym wyprawy były Niemcy. Cudzoziemcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE