Reklama

Zabezpieczyć Rzeszów przed skutkami powodzi miejskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wody Polskie

Zabezpieczyć Rzeszów przed skutkami powodzi miejskich - Zdjęcie główne

Konferencja poświęcona realizacjom na terenie Rzeszowa z udziałem Przemysława Dacy Prezesa Wód Polskich z udziałem Wowewody Podkarpackiego Ewy Leniart (z lewej). | foto Wody Polskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszów należy do miast, w których na skutek nawalnych opadów deszczu często pojawia się problem podtopień. Wody Polskie mają w planach szereg inwestycji, które pomogą złagodzić takie wydarzenia.

Na skutek nadmiernego uszczelniania powierzchni brukowania, asfaltowania i zabudowywania terenu, woda opadowa nie może wsiąkać w grunt i podczas intensywnych opadów deszczu najpierw gromadzi się, a potem gwałtownie odpływa do potoków i rzek, nie wsiąka w glebę. Zabetonowanie, asfaltowanie dużych powierzchni w miastach sprzyja zatem rozwojowi suszy oraz pojawianiu się podtopień.

CZYTAJ TAKŻE:

Wody Polskie kontynuują prace nad kompleksowym rozwiązaniem problemu podtopień, jakie pojawiają się w ostatnich latach w stolicy Podkarpacia. Już na początku czerwca ruszają dwa zadania, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców Rzeszowa.

- W budżecie Wód Polskich zostało zabezpieczone 7 milionów złotych na wykonanie, jeszcze w roku bieżącym, pierwszej części praz związanych z zabezpieczeniem koryta Strugu w Rzeszowie.

- mówi prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca.

Trwają również prace nad kompleksowym zabezpieczeniem przed podtopieniami rzeszowskich osiedli: Budziwój, Biała i Matysówka. Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przygotował dokumentację przetargową na opracowanie koncepcji technicznej zabezpieczenia przed powodzią zlewni rzek Matysówka i Hermanówka. To pozwoli zidentyfikować skalę i główne przyczyny zagrożenia powodziowego. Wtedy będzie można szukać kolejnych inwestycji, które będą zabezpieczać przed skutkami ulew i powodzi w tym rejonie Podkarpacia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy