Reklama

100 mln zł na remonty dróg, które uszkodziła powódź

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Samorząd Województwa Podkarpackiego

100 mln zł na remonty dróg, które uszkodziła powódź - Zdjęcie główne

foto Samorząd Województwa Podkarpackiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ponad 100 mln złotych rządowej pomocy trafi na drogi wojewódzkie, które ucierpiały podczas powodzi. W trakcie krótkiej konferencji prasowej marszałek województwa przedstawił listę inwestycji.

Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Kwota, którą otrzymał Samorząd Województwa Podkarpackiego to suma 120 milionów złotych. Większość tej kwoty – 100 mln złotych – przeznaczona jest na naprawę zniszczonych podczas ubiegłorocznej powodzi dróg. Pieniądze te zostaną przeznaczone na remonty dróg, mostów czy kładek.

- Likwidacja szkód powodziowych zawsze trwa. W każdym z poszkodowanych powiatów prowadzone będą prace, których koszt waha się od 5 do 29 mln wsparcia. Poprawione chodniki oraz parkingi tworzą bezpieczeństwo dla mieszkańców i turystów, co wpływa na zwiększenie jakości podróżowania na tych terenach.

- wyjaśniał marszałek Władysław Ortyl na piątkowej konferencji prasowej. 

Gdzie powędrują dofinansowania?

Wśród najważniejszych prac jakie zostaną wykonane w 2021 roku jest zabezpieczenie osuwisk w gminach: Domaradz (10 mln zł), Solina (13 mln zł), Ustrzyk Dolnych (3 mln zł) oraz odbudowy nawierzchni w gminie Krempna (1 mln zł).

Część prac będzie kontynuowanych w 2022 roku. Będzie to m. in. odbudowa nawierzchni w powiecie jasielskim (10,5 mln), w gminach Czarna (8,4 mln zł), Komańcza (8 mln zł), a także zabezpieczenie osuwiska w gminie Jaśliska (12,8 mln zł ). 

Dzięki temu wsparciu ogółem zrealizowanych zostanie 150 projektów. Pomoc trafi do powiatu bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego, rzeszowskiego, sanockiego, strzyżowskiego i bieszczadzkiego

- Pieniądze przeznaczone dla tych ośmiu powiatów będą zainwestowane w ciągu najbliższych dwóch lat. Głównie będzie to odbudowa 75 km dróg i nawierzchni na które przeznaczona będzie około połowa uzyskanych środków oraz 2100 m osuwisk powstałych po ulewach sfinansowanych z reszty rządowego wparcia. 

– precyzuje wicemarszałek Piotr Pilch.

Przebudowana zostanie m.in. nawierzchnia uszkodzonych dróg a systemy odwodnienia zostaną naprawione. Remonty obejmą także umocnienia poboczy, brzegów, skarp i osuwisk. 

Oprócz 100 mln złotych na remont dróg, województwo podkarpackie otrzymało 20 mln zł na inwestycje w szpitalach:

  • 4 mln złotych na modernizację Kliniki Ortopedii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie;
  • 16 mln złotych na prace budowlane w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc, zakup sprzętu medycznego oraz na przebudowę pomieszczeń Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy