Reklama

Z maczetą na dziadka i policjantów

Opublikowano:
Autor:

Z maczetą na dziadka i policjantów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja zatrzymała 30-latka, który ranił maczetą swojego dziadka. W jego krwi lekarze wykryli obecność silnych środków odurzających.

We wtorek (13 sierpnia) po godzinie 21 dyżurny nowosądeckiej policji otrzymał informację, że w Piwnicznej-Zdroju doszło do poważnego zranienia starszego mężczyzny. 

- 30-letni mężczyzna ranił ostrym narzędziem swojego dziadka, po czym wybiegł z domu w nieznanym kierunku. Obrażenia 77-latka były bardzo poważne, mężczyzna miał zranienia w okolicach głowy, tułowia oraz rąk. Ranny w stanie zagrażającym życiu został zabrany do szpitala - informuje małopolska policja.

Rozpoczęły się poszukiwania napastnika, który jak wszystko wskazywało może znajdować się pod wpływem środków odurzających i jest uzbrojony w ostre narzędzie.

- W środę (14 sierpnia) około godziny 1:30 w nocy, na ul. Partyzantów w Piwnicznej-Zdroju jeden z funkcjonariuszy zauważył mężczyznę wymachującego maczetą, który nie reagował na jego wezwania do zatrzymania się i skierował się w kierunku Rynku. Mężczyzna krzyczał do funkcjonariuszy, wzywając ich do walki - informuje KWP w Krakowie. 

Policjanci użyli gazu pieprzowego, a w końcu oddali strzał ostrzegawczy. 30-latek odrzucił wtedy maczetę, jednak nadal był bardzo agresywny i pobudzony. Funkcjonariusze byli zmuszeni podejść do napastnika z policyjnymi tarczami ochronnymi i dokonali zatrzymania mężczyzny.

Zatrzymany został zabrany do szpitala, gdzie pod nadzorem policjantów została pobrana jego krew, w której lekarze ujawnili duże ilości silnie działających środków odurzających. 

Zebrany w tej sprawie materiał dowody zostanie przekazany do Prokuratury Rejonowej w Muszynie, która zajmuje się sprawą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE