Reklama

Wracają do Rzeszowa z Chin. Czy rzeszowscy studenci są bezpieczni? Lotnisko wydaje oświadczenie

Opublikowano:
Autor:

Wracają do Rzeszowa z Chin. Czy rzeszowscy studenci są bezpieczni? Lotnisko wydaje oświadczenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy trwał nabór studentów do wyjazdu do chińskiego Wuhan, nikomu przez myśl nie przeszło, że w mieście wybuchnie epidemia koronawirusa. Studentom udało się wyjechać tuż przed blokadą miasta, ale czy są zdrowi? Wyjaśniamy!

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej przebywali w chińskim mieście Wuhan, w którym zaczął szaleć koronawirus. Kiedy tylko dowiedzieli się o wybuchu epidemii i blokadach kolejnych miast w obrębie metropolii Wuhan, postanowili wyjechać.

Mowa tutaj o 12 osobach z 20, które ostatni miesiąc spędziły w Chinach, będąc tam na wymianie i przy okazji zwiedzając kraj. Widząc jednak rosnącą panikę, spakowali walizki i w ostatniej chwili kupili bilety na pociąg do Pekinu i zarezerwowali miejsca w samolocie

Co wiemy o wyjeździe studentów do WuhanPolitechnika Rzeszowska zorganizowała wyjazd w ramach międzynarodowej wymiany na studia w Huazhong University of Science and Technology. Studiuje tam 56 tys. studentów, a sam uniwersytet w Wuhan jest w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w Chinach

- Do tej pory z możliwości wyjazdu skorzystało 145 studentów naszej uczelni 

- poinformowała Politechnika Rzeszowska.

- Uczelnia ma studentów z całego globu z USA, Nowej Zelandii a także wielu państw Europy, Azji oraz Afryki. Kampus Uniwersytetu ma wielkość Rzeszowa

– tłumaczył jeszcze w trakcie naboru na wymianę letnią prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.

Politechnika monitoruje sytuację na bieżąco. Rozmawialiśmy z rzecznikiem prasowym uczelni, Janem Rybakiem, który przekazał nam że w ramach wymiany do Wuhan pojechało właśnie 20 studentów. 12 z nich zdecydowało się na opuszczenie miasta i powrót do Polski.

- W Wuhan zostało 8 osób z naszej wymiany. 12 studentów dzisiaj wylądowało w Warszawie na Lotnisku Chopina. Wszyscy zostali przebadani, mieli m.in. mierzoną temperaturę ciała. Mamy informację, i chcę uspokoić, że żadna z osób z naszej wymiany nie ma objawów zarażenia wirusem

- powiedział nam w rozmowie Jan Rybak.

Politechnika Rzeszowska powiadomiła o sprawie wszystkie służby bezpieczeństwa w Polsce, w tym właściwe resorty, jest w kontakcie z Ambasadą w Pekinie. Internauci domagali się profilaktycznej kwarantanny, przychylono się do ich prośby? Sprawdź oficjalny komunikat GIS:

Jak udało nam się dowiedzieć, aktualnie w Wuhan przebywa 30 Polaków. Czy są oni bezpieczni? Co się stanie, kiedy wrócą? GIS wydał już pierwsze ostrzeżenie, o którym pisaliśmy tutaj:

Lotnisko Chopina w Warszawie wydało oświadczenie w związku z przyjazdem studentów i innych osób z Chin. Zobacz:
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE