Przedstawicielka przemyskich strażaków udowadnia, że praca w straży pożarnej nie jest zajęciem wyłącznie dla mężczyzn. Młodszy aspirant Justyna Cichocka wielokrotnie potwierdzała już swoją nadzwyczajną sprawność nie tylko podczas akcji gaśniczych, ale także reprezentując Polskę podczas międzynarodowych zmagań sportowych strażaków.
Cichocka ma już na swoim koncie tytuł mistrzyni Polski, a także wicemistrzyni Europy. Uplasowała się wówczas tuż za aktualną mistrzynią świata z Norwegii. Reprezentantka Podkarpacia ma na swoim koncie już wiele medali i czołowych miejsc zdobywanych w zawodach sportowo-pożarniczych i jest jedną z najlepszych zawodniczek w tej formule zawodów w Polsce i Europie. Dodajmy, że jeszcze w lipcu Cichocka okazała się najlepsza podczas Mistrzostw Województwa Podkarpackiego i XXXIV Memoriału im. płk. Andrzeja Bazanowskiego pod hasłem "Najtwardszy Rzeszowski Strażak".
W ostatnich dniach (16-17 sierpnia) Justyna Cichocka zapisała na swoim koncie kolejny wielki sukces. W międzynarodowych zawodach Berlin Firefighter Combat Challenge rozgrywanych w stolicy Niemiec zajęła indywidualnie trzecie miejsce, a w swojej kategorii wiekowej zameldowała się na drugiej pozycji. Ponadto wraz z Dawidem Hyżykiem wygrała rywalizację w kategorii tandem mix pokonując aż 31 par. To znakomity prognostyk przed Mistrzostwami Świata FireFit, które odbędą się jesienią tego roku w Stanach Zjednoczonych.
Warto podkreślić, że Justyna Cichocka spełnia się nie tylko w zawodach sportowo-pożarniczych, ale na co dzień pracuje w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. W ramach swoich obowiązków bierze udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych i często z narażeniem zdrowia i życia rusza do pomocy potrzebującym i do walki z żywiołem.
W trakcie zawodów sportowo-pożarniczych zamienia się za to w znakomitego sportowca. Na czym właściwie polegają takie zmagania? Strażacy występują w nich w pełnym i ciężkim umundurowaniu bojowym. Wśród konkurencji przeprowadzanych na takich zawodach są m.in. wbieganie z podpiętym aparatem ochrony układu oddechowego na wieżę razem z pakietem wężowym, uderzanie czterokilogramowym młotem (imitacja wyważania drzwi), bieg z wypełnionym wodą wężem strażackim i trafianie strumieniem wody w cel, czy ewakuacja manekina ważącego 80 kg przez 30 metrów.
Często zawody odbywają się przy wysokich temperaturach i są dla strażaków zarówno ogromnym wysiłkiem fizycznym, jak i doskonałym treningiem przed trudnymi akcjami w terenie, gdzie nie ma miejsca na błąd.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.