Reklama

Wiceminister sprawiedliwości z Podkarpacia został pełnomocnikiem rządu do spraw...

Opublikowano:
Autor:

Wiceminister sprawiedliwości z Podkarpacia został pełnomocnikiem rządu do spraw... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pochodzący z Niska wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł został powołany na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw praw człowieka.

Ogromny sukces człowieka z Podkarpacia. Pochodzący z Niska 39-letni Marcin Warchoł został pełnomocnikiem rządu do spraw praw człowieka. Jednocześnie polityk Prawa i Sprawiedliwości jest wiceministrem sprawiedliwości. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem habilitowany nauk prawnych, adwokatem. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie.

W latach 2006-2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, a od 2009 roku Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Jest wiceprezesem Fundacji Ius et Lex. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył mandat poselski z wynikiem ponad 28 tysięcy głosów.

Do kompetencji pełnomocnika należą głównie zadania z zakresu inicjowania, koordynowania i monitorowania działań, w tym dotyczących opracowywania projektów aktów prawnych zmierzających do zapewnienia zgodnego z aktualnymi standardami międzynarodowymi poziomu ochrony praw człowieka, monitorowania i analizowania spraw i orzeczeń związanych z naruszaniem praw człowieka, a także współpracy z Komisją Wenecką.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE