Reklama

W maju zarzucano jej mobbing. Teraz powraca na stanowisko dyrektorskie

Opublikowano:
Autor:

W maju zarzucano jej mobbing. Teraz powraca na stanowisko dyrektorskie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Była dyrektorka Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Rzeszowa po rezygnacji z funkcji po skargach pracowników wygrywa konkurs na inne stanowisko dyrektorskie w Urzędzie Miasta.

Grażyna Kalandyk kilka tygodni temu odeszła na emeryturę, zwalniając stanowisko dyrektorskie w Biurze Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń. Na wolne stanowisko miasto ogłosiło konkurs. Wygrała go… Ewa Depa, która jeszcze kilka miesięcy temu(w maju), pełniąc funkcję dyrektorki Wydziału Komunikacji,  "zmagała się" z zarzutami o mobbing.


CZYTAJ TAKŻE: Anna Huk i Stanisław Kruczek pozostaną na stanowiskach


Przypomnijmy, że pod koniec maja do ratusza trafiło anonimowe pismo zarzucające ówczesnej dyrektorce wydziału zastraszanie i nękanie psychiczne pracowników. Ratusz z uwagi na to, że pismo było anonimowe, uznał je za bezpodstawne. Nie mniej jednak, do ratusza trafiło kolejne pismo, tym razem z podpisami pracowników Wydziału Komunikacji.

Po rozmowach z władzami miasta, Ewa Depa złożyła rezygnację. Zaledwie cztery miesiące po tej decyzji dowiadujemy się o nowej pracy byłej dyrektorki wydziału komunikacji. Dlaczego ratusz zdecydował się powierzyć byłej dyrektorce nowe stanowisko, pomimo wcześniejszych zarzutów o mobbing?

- Nikt nie skierował sprawy do sądu. 


- wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. 

Ratusz, nawet po otrzymaniu podpisanego listu z zarzutami o mobbing, nie zdecydował się na powołanie komisji antymobbingowej. W niedawno rozstrzygniętym konkursie Ewa Depa została oceniona najwyżej. Pracę w Biurze Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń rozpocznie najprawdopodobniej w październiku. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE