Reklama

Urzędniczka "sprzedawała" dane z bazy starostwa!

Opublikowano:
Autor:

Urzędniczka "sprzedawała" dane z bazy starostwa! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali sześć osób. Odpowiedzą za udostępnianie i wykorzystywanie danych z bazy Starostwa Powiatowego w Sanoku.

56-letnia kobieta, jako pracownik Starostwa Powiatowego w Sanoku, miała dostęp do bazy danych urzędu. Wykorzystując swoje stanowisko i związane z tym uprawnienia, przekazywała dane osób i pojazdów osobom prowadzącym działalność ubezpieczeniową. 


CZYTA TAKŻE: Informacje z Podkarpacia


Kasa za dane

Wiedza ta była wykorzystywana później do składania propozycji  zawierania umów ubezpieczenia komunikacyjnego, w tym obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów. Osoby z tego tytułu osiągały korzyści majątkowe.

7 października br. policjanci z komendy wojewódzkiej wspierani przez funkcjonariuszy z komendy powiatowej w Sanoku zatrzymali sześć osób zaangażowanych w ten przestępczy proceder. To mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku od 27 do 56 lat oraz 26-letnia mieszkanka powiatu leskiego. 

W większości są to osoby blisko ze sobą spokrewnione. Funkcjonariusze dokonali przeszukania: w miejscu zamieszkania podejrzanych oraz w urzędzie. Zabezpieczono telefony, sprzęt komputerowy oraz dokumentację.


CZYTAJ WIĘCEJ: KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA


W Prokuraturze Okręgowej w Krośnie podejrzani usłyszeli zarzuty. 56-latka będzie odpowiadać za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków jako funkcjonariusz publiczny poprzez wykorzystanie dostępu do baz danych i ujawnienie informacji osobom nieuprawnionym  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE