Reklama

Reklama

Uchwały anty-LGBT "zamrażają" miliony euro dla Podkarpacia!

Opublikowano: pon, 6 wrz 2021 14:58
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Uchwały anty-LGBT "zamrażają" miliony euro dla Podkarpacia! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To o czym mówiło się i pisało przez kilkanaście ostatnich tygodni stało się faktem. Stanowiska anty-LGBT "zamrażają" wypłatę pieniędzy dla samorządów, które przyjęły takie uchwały. Wśród nich jest Podkarpacie.

Reklama

Komisja Europejska wysłała do samorządów listy, w których podkreśla, że negocjacje w sprawie wypłaty unijnych środków zostają wstrzymane, dopóki nie zostaną uchylone uchwały, które według unijnych urzędników, stoją w sprzeczności z "zasadą niedyskryminacji". Chodzi o słynne już uchwały anty-LGBT.

CZYTAJ TAKŻE:

WICEMARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO O UCHWALE anty-LGBT>>

- Działania waszych władz regionalnych, które przyjęły deklaracje, uchwały czy rezolucje nazywające społeczność LGBTIQ "ideologią" i uznały swoje terytoria za nieprzyjazne dla osób LGBTIQ, kwestionują ich zdolność do zapewnienia zgodności z zasadą niedyskryminacji. A ta jest warunkiem wdrożenia europejskich funduszy wspierających rozwój gospodarczy.

- czytamy we fragmencie z listu Komisji, który upublicznili aktywiści z internetowego Atlasu Nienawiści.

Pismo w tej sprawie otrzymali samorządowcy z urzędów marszałkowskich: małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i podkarpackiego. O jakich kwotach mowa? Według informacji przekazywanych przez "Gazetę Wyborczą" najwięcej może stracić Małopolska (ponad 33,5 milionów euro); województwo łódzkie (ponad 26 milionów euro), lubelskie (niemal 26 milionów euro) i podkarpackie (24,6 miliona euro). Województwo świętokrzyskie ma zamrożone 16 milionów euro. 

Jeżeli samorządy nie wycofają się z regulacji prawnych anty-LGBT, wstrzymana zostanie wypłata unijnych dotacji. To może oznaczać kolejne stracone pieniądze!

Tak o deklaracji anty-LGBT (przyjęta w maju 2019 roku) mówił w lipcu tego roku wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.

- Wpływ na przyjęcie tej uchwały miały wydarzenia w tamtym czasie na ulicach polskich miast. Profanowanie uczuć i symboli religijnych było wielokrotne. Dlatego radni chcieli wyrazić sprzeciw wobec tego, co się działo. Wobec takiej, a nie innej promocji i afirmacji ruchów LGBT, które my szanujemy. Szanujemy osoby, które mają inną orientację seksualną. Ale chodzi o wzajemne poszanowanie i uznanie swoich uczuć.

 

Warto dodać, że Podkarpacie przez deklarację anty-LGBT już straciło 8 milionów złotych z Funduszy Norweskich na projekt "Szlak Karpacki". Pisaliśmy o tym TUTAJ.55 mld zł może nie trafić do pięciu województw, w których Sejmiki podjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT. (Podkarpackie, Małopolskie, Świętokrzyskie, Lubelskie, Łódzkie) To jest sprzeczne m.in. z Kartą Praw Podstawowych oraz jest traktowane jako nagonka na mniejszości. Za homofobię rządzących w Sejmikach Województw zapłacą mieszkańcy województw, gdyż te środki były przeznaczone na pomoc m.in. dla przedsiębiorców i szpitali dotkniętych skutkami pandemii.

Pragnę przypomnieć czytelnikom, że podsycana nienawiść prowadzi nie tylko do utraty środków, ale może także skutkować wieloma osobistymi tragediami, na co nie powinno być przyzwolenia we współczesnym świecie. Mam nadzieję, że radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego, podejmą kroki i wycofają się z przyjętej przez siebie uchwały, to jest to, o co proszę i gorąco apeluję. 

- komentuje europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -1

  ant

  Judasz wziął srebrniki i nie poszło mu to na dobre ...

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  wyborca

  Po prostu zapłata za nietolerancję i nienawiść nic dodać ,nic ująć

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -1

  Eryk

  No to teraz trzeba iść do proboszczów do proboszczów po unijne pieniądze utracone , to oni robili kampanie wyborczą ludziom , którzy zasiadają w radzie powiatu i przegłosowują skandaliczne uchwały !!!!!!!!!!!!!!! może zbiórka pod Kościołem na ten cel albo do Rydzyka apel !!!!!!!!! Brawo PIS i ich wyborczy elektorat !!!!!!!!!!

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -4

  Kazik

  Uchwały dotyczące strefy wolne od lgbt są słuszne a bruksela niech się udlawi judaszowym i lgbt euro Polska wolna strefa od lgbt

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

   Salem

   Hahaha! Samorządowcy PiS dwoją się i troją, żeby powiedzieć, że ich anty-LGBT wcale nie jest przejawem homofobii, że wcale nie chcą dyskryminować homoseksualistów itd. Ale wystarczy popatrzeć na komentarze takie, jak Kazika, i wszystko jasne :-D

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   tomek

   twoja wypowiedz świadczy o twoim ilorazie IQ i dla tego jest tak jak jest bo na stołkach zasiadają ludzie o podobnym poziomie inteligencji jak TY!!!!!!!!