Reklama

"Matka Boża Bokserska" obraża uczucia religijne? Aktywista LGBT składa zawiadomienie do prokuratury [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 16 cze 2021 09:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Pomimo apostazji według Kościoła Katolickiego nadal jestem katolikiem. Czyli przysługuje mi prawo ochrony uczuć religijnych. Złożyłem zawiadomienie do prokuratury - napisał na Facebooku Kuba Gawron, rzeszowski aktywista LGBT. O płaskorzeźbie poinformował klasztor na swym profilu na Facebooku: "jako wotum uczestnicy złożyli płaskorzeźbę w rękawicach bokserskich, by chroniły Ją przed atakami złych ludzi".

Płaskorzeźba Matki Bożej z rękawicami bokserskimi też potrafi wywołać skrajne emocje. Złożyli ją na Jasnej Górze jako wotum uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sportowców. Ma "chronić kościół przed atakami złych ludzi."

CZYTAJ TAKŻE:

Rzeszowski aktywista LGBT Kuba Gawron postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury.

- Pomimo apostazji według Kościoła Katolickiego nadal jestem katolikiem. Czyli przysługuje mi prawo ochrony uczuć religijnych. Skorzystałem z niego i wysłałem zawiadomienie do częstochowskiej prokuratury na pielgrzymów, którzy wystawili na ołtarzu jasnogórskiej katedry płaskorzeźbę Matki Bożej "Bokserskiej" o przemocowym charakterze i niskiej wartości artystycznej. Te cechy naraziły ją na liczne kpiny i szyderstwa w mediach społecznościowych, takie jak: "Maryja Chceszwryja", "Maryjka Mordobijka", "Bóstwo, co Ci w mordę da". Skorzystałem z najlepszego dostępnego w sieci wzoru zawiadomienia o obrazie uczuć religijnych - czyli tego sporządzonego przez Ordo Iuris (organizacja konserwatywnych katolickich prawników, którzy walczą z aborcją i zwalczają homoseksualizm - przypomina autor). Czekam niecierpliwie na odpowiedź prokuratury.

- pisze Kuba Gaworn.

ZOBACZ TAKŻE:

- Jeżeli według katolików tęcza obraża, to chyba przemoc tym bardziej? A może to jest odniesienie do hasła "pod twoją obronę uciekamy się"? Tylko co mają do tego rękawice bokserskie? Jakoś nie przypominam sobie, żeby np. podczas Cudu nad Wisłą "nasza" Maryja położyła Tuchaczewskiego nokautem na ring.

- odpowiada.

Kuba od 20 lat jest ateistą, a dwa lata temu wystąpił z Kościoła katolickiego, ale podkreśla, że wszyscy są równi wobec prawa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy