Reklama

Więcej ludzi w kościołach? Jest decyzja rządu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: News4Media

Więcej ludzi w kościołach? Jest decyzja rządu - Zdjęcie główne

Mateusz Morawiecki | foto News4Media

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Będą zmiany limitów liczby osób uczestniczących w mszach. Tak premier odpowiada na list arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który wyrażał stanowczy sprzeciw wobec obecnych zasad. To jednak nie wszystko, bo jeszcze w tym tygodniu poznamy decyzję o luzowaniu kolejnych obostrzeń.

Ile osób wejdzie do kościoła? Rząd zmieni limity wiernych w świątyniach. To jest już pewne.

CZYTAJ TAKŻE:

- Podjęliśmy decyzję, żeby w kościołach od przyszłego tygodnia było więcej wiernych; chcemy, żeby mogła być wypełniona połowa miejsc.

- ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Właśnie tam był pytany przez dziennikarzy o list, jaki wystosował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki. Duchowny pisał i apelował do szefa rządu o zluzowanie zasad dotyczących wiernych na mszach i w innych miejscach kultu.

- W kontekście istotnego zmniejszania obostrzeń sanitarnych w większości obszarów życia społecznego, limit wiernych w kościołach utrzymywany jest z czasu, gdy dzienna liczba zachorowań w Polsce oscylowała wokół 30 tysięcy.

- pisał ksiądz i wspominał o "paradoksach", wskazując że 150 osób może bawić się na weselu, ale tylko część z nich jest dopuszczona do wzięcia udziału w ślubie w kościele. Arcybiskup wyraził też "stanowczy sprzeciw wobec dalszego - tak drastycznego - ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary".

Premier Morawiecki zaznaczył, że już w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi szczegóły kolejnego etapu znoszenia obostrzeń.

- Chciałbym uwolnić wszystkie miejsca, czy chciałbym móc doprowadzić do uwolnienia wszystkich miejsc zarówno związanych z życiem społecznym, gospodarczym jak i sakralnym, z religijnymi miejscami, ale cały czas jeszcze musimy pewien poziom ograniczeń utrzymywać.

- przyznał szef rządu. Zmiany w kościelnych limitach mają obowiązywać od następnego tygodnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy