Reklama

Kościół zastosuje się do ograniczeń. Msza tylko do 50 osób!

Opublikowano:
Autor:

Kościół zastosuje się do ograniczeń. Msza tylko do 50 osób! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polski Kościół zastosuje się do rozporządzenia rządu dotyczącego zgromadzeń. Msze odbywać się będą jedynie do 50 osób w związku z zagrożeniem koronawirusem. Z prośbą o wdrożenie tego przepisu w życie w diecezjach zwrócił się do biskupów Episkopat.

- W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób

– napisał w specjalnym komunikacie Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

- Zachęcam również, aby księża biskupi wydawali diecezjalne zarządzenia dotyczące opieki duszpasterskiej nad wiernymi w czasie epidemii, w nawiązaniu do moich poprzednich komunikatów i Zarządzenia Rady Stałej KEP z 12 marca br.

- dodaje. 


Episkopat przypomina również o udzielonych dyspensach przez biskupów diecezjalnych i możliwością oglądania transmisji z mszy świętych w telewizjach czy Internecie. Już wiele ogólnopolskich mediów zapowiedziało, iż będzie transmitować niedzielną mszę. Mowa tutaj o TVN, TVP, Polsat News, a nawet Onecie i Wirtualnej Polsce.

Zobacz również:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE