Reklama

SKANDAL! Nauczyciel porównał uczennice wspierające Strajk Kobiet do hitlerowców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

SKANDAL! Nauczyciel porównał uczennice wspierające Strajk Kobiet do hitlerowców - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strajk Kobiet wywołuje wiele emocji. Mamy kolejny przykład, tym razem z Przemyśla.

Incydent miał miejsce na lekcji chemii w II LO w Przemyślu.

- Zwyzywał nas od hitlerowców, esesmanów, barbarzyńców i bezbożników wspierających morderców i morderstwa. Powiedział też, że wpisze nam uwagi. Usunął nas z zajęć i kontynuował je tylko dla tych uczniów, którzy nie mieli ustawionych profilowych ze strajkiem.

- informuje na facebooku, o sytuacji w ogólniaku, jedna z pokrzywdzonych uczennic.

Sprawa została zgłoszona do dyrekcji szkoły, a w obronie uczennic stanął radny Paweł Zastrowski, który złożył interpelację do prezydenta Przemyśla. 

- Zwracam się z prośbą o szczegółowe zbadanie zaistniałej sytuacji, powiadomienie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a następnie wyciągnięcie konsekwencji wobec pedagoga, ponieważ zachowanie, jakiego się dopuścił, jest dalece niestosowne i wymaga pilnej interwencji.

- można przeczytać w dokumencie złożonym przez radnego. 

Tuż po nagłośnieniu sprawy, na stronie internetowej liceum, pojawiło się oświadczenie nauczyciela. 

- Użyłem porównań, które mogły zostać odebrane obraźliwie, dlatego przepraszam wszystkich uczniów. Nigdy wcześniej i tym razem, nie było moim celem obrażenie żadnego ucznia. W dalszej części lekcji wylogowałem z zajęć osoby, które posiadały wspomnianą wcześniej grafikę, jest mi przykro z tego powodu. Pracuję w tej szkole już 33 lata i zawsze zwracałem się do uczniów słowami: Robaczki moje kochane.

- można przeczytać w oświadczeniu, doświadczonego nauczyciela. 

- Z moimi uczniami wiąże się wiele wspaniałych sukcesów naukowych i wiele radosnych chwil. Przypisywane mi w mediach określenia, w wielu przypadkach nie są prawdziwe i nie wypowiedziane przeze mnie. Szkoda tylko, że tyle złych emocji dotknęło II LO, którego i ja jestem absolwentem. Proszę o przyjęcie mojego oświadczenia i jeszcze raz przepraszam osoby, które źle zrozumiały moje intencje i poczuły się dotknięte.

- dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE