Reklama

Przetarg na połączenia ulicy Kopisto z Wierzbową w tym tygodniu

Opublikowano:
Autor:

Przetarg na połączenia ulicy Kopisto z Wierzbową w tym tygodniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie czeka na zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej (ZRID), które wydaje starosta łańcucki. Jest duża szansa na to, że przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ruszy w ciągu najbliższych dni. Otwartą sprawą pozostają protesty mieszkańców.

Budowa nowego 700-metrowego odcinka drogi (500 m przebudowy i 200 m budowy) kosztować będzie miasto ok. 8-9 mln zł. Zdaniem władz miasta inwestycja ma pomóc w rozładowaniu ruchu samochodowego na al. Rejtana i ul. Targowej. Wraz z drogą powstanie m.in. chodnik oraz ścieżka rowerowa. Stworzenie nowej przeprawy ma potrwać rok. Powstaną również poprzeczne i podłużne miejsca parkingowe.

Do trzech razy sztuka

Pierwsza koncepcja miasta zakładała, że nowa droga będzie przedłużeniem ul. Cegielnianej. Druga wersja mówiła o ulokowaniu drogi bliżej Capital Towers. Trzecie rozwiązanie to niejako połączenie dwóch pierwszych, gdyż MZD planuje poprowadzić drogę pomiędzy Capital Towers i ul. Cegielnianą.

Skąd tyle koncepcji? Ze względu na protesty mieszkańców, którzy uważają, że dwa pierwsze rozwiązania spowodują, iż będą mieć ruchliwą drogę pod swoimi oknami. Po stworzeniu trzeciej koncepcji mieszkańcy poszli o krok dalej i powołali ruch pn. „Nie dla budowy drogi na rzeszowskich wałach”.


- Droga ta w niczym nie pomoże, zabierze kolejne zielone tereny, które zostaną zabetonowane, a korki jak były, tak będą.


- czytamy na facebookowym profilu ruchu. 

Miasto nie przejmuje się protestami i twardo dąży do realizacji inwestycji, której przebieg wciąż nie jest jednoznaczny, gdyż analizą protestów zajmuje się aktualnie podmiot odpowiedzialny za wydanie ZRID-u, czyli starosta łańcucki

Co wiemy na pewno?

Poza podaną wyżej kwotą i wstępnym opisem wyglądu jezdni wiemy także, że wszystkie trzy plany łączy jedno zamierzenia, a mianowicie stworzenie nowej sygnalizacji świetlnej tuż przy moście Narutowicza

Wszystko wskazuje na to, że starosta łańcucki nie uwzględni protestów mieszkańców i wyda odpowiednie pozwolenie. 


- Mamy informacje, że w tym tygodniu ZRID będzie wydany. Dokumenty na przetarg mamy gotowe. Prawdopodobnie w tym tygodniu może już ruszyć postępowanie przetargowe.


- wyjaśnia Andrzej Maciejko, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE