Reklama

Przedsiębiorcy mają dosyć nękania! Akcja "Zapytaj Sanepid" to "specyficzna zemsta"!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Przedsiębiorcy mają dosyć nękania! Akcja "Zapytaj Sanepid" to "specyficzna zemsta"! - Zdjęcie główne

foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyślij wniosek o dostęp do informacji publicznej do wybranych przez siebie stacji powiatowych. Tak przedsiębiorcy chcą dać zajęcie urzędnikom z sanepidów, którzy "nękają" ich ciągłymi kontrolami. Kolejne lokale na Podkarpaciu wznawiają swoją działalność.

Informacje o seryjnych kontrolach u przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na wznowienie działalności mimo "ograniczeń w gospodarce", sprawiły że część środowiska postanowiła stworzyć konkurencyjną akcję.

Sanepid sprawdza przestrzeganie obostrzeń, ale także i czystość, straż pożarna ma teraz karać za najdrobniejsze uchybienie przepisów przeciwpożarowych, a na koniec zostają jeszcze kontrole z urzędów skarbowych! Służby pojawiają się u takich przedsiębiorców nawet codziennie i każdego dnia właściciele mogą być karani kwotą w wyskości do 30 tysięcy złotych!

Teraz przedsiębiorcy ruszają z kontrą i akcją "Zapytaj Sanepid"

- Wyślijmy tysiące wniosków do Sanepidów, których pracownicy mają za dużo wolnego czasu i zamiast zajmować się wirusem, chodzą po restauracjach i uprzykrzają życie przedsiębiorcom. Korzystając z prawa dostępu do informacji, mamy zamiar zająć ich czymś pożyteczniejszym - a do tego potrzebujemy Twojej pomocy! Wystarczy wejść na stronę akcji i podać swoje dane, a potem zostanie wygenerowany prawidłowy wniosek o udzielenie informacji publicznej.

- napisano na stronie akcji. W czwartek o godzinie 14 liczba wysłanych zapytań to 1,5 mln, a samych wniosków jest 3695.

Dodatkowo trwa zbiórka pieniędzy na pomoc prawną dla przedsiębiorców, którzy będą mieli kłopoty po otwarciu swoich biznesów.

W piatek, 5 lutego w ramach akcji #otwieraMY otwarty zostanie Robopark w Millenium Hall w Rzeszowie. Akcję aktywnie wspiera grupa osób skupiona w ramach grupy otwieraMY | Rzeszów & Podkarpacie!

Na razie nie można się spodziewać pełnego wznowienia działalności przez restauracje w Tarnobrzegu. Za to otwiera się na nowo Browar Rzemieślniczy Wojkówka. Degustacja piwa już w ten weekend. Osada Podróżnika z miejscowości Hoczew kontynuuje serię spotkań partyjnych. Informowaliśmy też o otwartych stokach narciarskich w Puławach Górnych - KiczeraSki, czy też Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych.

Pomoc przedsiębiorcom zapowiada Ruch Narodowy i Partia KORWiN.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy