Reklama

Pożar w urzędzie miasta? Akcja strażaków

Opublikowano: sob, 13 lip 2019 14:39
Autor:

Pożar w urzędzie miasta? Akcja strażaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Urzędzie Miasta Krosno alarm pożarowy. Wszyscy obecni - pracownicy i mieszkańcy - musieli nagle opuścić budynek zgodnie z planem ewakuacji i udać się na parking.

Do niebezpiecznie wyglądającej sytuacji doszło 5 lipca o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta w Krośnie przy ul. Lwowskiej. Pracownicy i mieszkańcy byli ewakuowani po alarmie pożarowym, jaki został niespodziewanie uruchomiony na terenie magistratu. Wszyscy udali się na parking przed budynkiem. Pojawili się wezwani strażacy, policja i straż miejska, na miejscu był także wiceprezydent Tomasz Soliński. Strażacy przeprowadzili niezbędne czynności, jakie wynikają z potrzeb w takiej sytuacji.

Jak się okazało, był to próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją. Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

- Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie pracowników i mieszkańców miasta Krosna z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub innej katastrofy budowlanej będącej przyczyną zagrożenia dla życia i zdrowia

- poinformował krośnieński magistrat.

W ćwiczeniach uczestniczyli: Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, Straż Miejska, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Komenda Miejska Policji w Krośnie.

- Ćwiczenia te były wykonane w ramach realizowanego przez miasto projektu "Bezpieczne Krosno" dofinansowanego z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Jego celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa w Krośnie i zwiększenie poziomu wiedzy mieszkańców miasta w zakresie bezpieczeństwa publicznego i przeciwdziałania patologiom społecznym

- podkreślił Tomasz Soliński, zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.