Reklama

Reklama

"Polska mogła być w światowej czołówce walki z pandemią koronawirusa" - tak twierdzi dr Włodzimierz Bodnar

Opublikowano: ndz, 4 kwi 2021 11:00
Autor: | Zdjęcie: Pexels

"Polska mogła być w światowej czołówce walki z pandemią koronawirusa" - tak twierdzi dr Włodzimierz Bodnar - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemyski lekarz Włodzimierz Bodnar przez wiele miesięcy przekonywał rządzących do poważnego podejścia do terapii amantadyną. Teraz badania kliniczne już trwają, ale niektóre kraje już są o krok dalej od Polski.

Reklama

Już można się przyzwyczaić, że niemal każdy kolejny wywiad dr Włodzimierza Bodnara może wywołać kontrowersje. Rozmowa opublikowana na portalu biznesistyl.pl ma mocny przekaz. O czym mówił przemyski pulmonolog.

Dostało się rządzącym, którzy odpowiadają za to, że sytuacja pandemiczna w Polsce jest fatalna. "Polska mogłaby stać w światowej czołówce państw walczących z pandemią. Powszechne stosowanie amantadyny spowodowałoby masowe wyzdrowienia. Lek działa już w czasie 48 godzin od podania. Po tygodniu pacjent zdrowieje. Od marca 2020 roku dobijałem się do Ministerstwa Zdrowia, do profesorów oraz instytutów naukowych. Spotykałem się z milczeniem. (...)"

Taka jest prawda. Wiele razy pisaliśmy o tym, jak Przychodnia Optima w Przemyślu ma problemy. Pojawiały się donosy do Narodowego Funduszu Zdrowia, podejrzenie o popełnieniu przestępstwa przez Bodnara, a na koniec całkowite odrzucenie przez resort zdrowia stworzenia ośrodka badań klinicznych nad amantadyną w Przemyślu.

Lekarz w rozmowie z portalem biznesistyl.pl odnosi się też do szczepień i stanu polskiej służby zdrowia.

"Zanim poprzez szczepienia wykształcimy masową odporność społeczną na tego wirusa, Polacy wciąż masowo umierają. Mamy jeden z najwyższych w Europie wskaźnik śmiertelności. Dotyczy on wszystkich zgonów. Nikt nas nie leczy. Przychodnie są zamknięte, do specjalistów dostać, a nawet dodzwonić się nie sposób. Szpitale zamieniają się w umieralnie. Teleporady to fikcja, niezgodna z przysięgą Hipokratesa. Nikt bowiem nie jest w stanie przebadać, skonsultować i wyleczyć nas „na telefon”.  W trudnych czasach lekarz nie może uciekać przed pacjentem. Moja poradnia w Przemyślu – jako jedna z nielicznych – cały czas jest otwarta. (...)"

Włodzimierz Bodnar wskazuje też, że w czasie pandemii cały czas kontaktuje się z nim mnóstwo zakażonych COVID-19, on wszystkim stara się pomagać, jak tylko może. Pacjenci mówią na niego "Judym naszych czasów", a przeciwnicy wyzywają od "szarlatanów".

Amantadyna jest tania i skuteczna, ale przy pieniądzach ten drugi czynnik chyba nie ma większego znaczenia. Koncerny farmaceutyczne rządzą.

Nie tak dawno ruszyły badania kliniczne nad amantadyną. Tymczasem lekarze z Niemiec chcą doskonalić leczenie tym specyfikiem. Jeden z koncernów chce produkcji tego leku w postaci donosowej i wziewnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Feliks

  Boją się odpowiedzialności za ludobójstwo - muszą zniszczyć Bodnara

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Waldemar

  Proszę wszystkich którzy dzisiaj dzięki DR.Bodnarowi są z nami żeby o tym pisali , a najbardziej ludzi znanych,publicznych. Pomożecie innym którzy czekają na lek,na prawdę. Wiara w polityków i to całe ministerstwo zdrowia już się zakończyła.Czekamy na wyniki z badań nad amatandyną ale jestem coraz bardziej sceptyczny prawdy się nie doczekamy.

 • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  HARNAŚ

  Rzadko zbieram głos ale jak czytam ostatnio i oglądam ile złego i z jaką złośliwością robią urzędnicy , podobno 'profesorowie medycyny' w sprawie DOKTORA WŁODZIMIERZA BODNARA i jego metod leczenia wirusa Covid-19 to nie mogę milczeć. Zaraziłem się wirusem Covid-19 ,zaraziłem żonę oraz dzieci swoje gdyby nie mądrzy lekarze którzy pokierowali naszym leczeniem i przyjaciele którzy pożyczyli mi amantadynę bo wtedy były duże trudności z zdobyciem leku, może dziś nie miał by kto napisać tych słów a tak to jesteśmy wszyscy zdrowi bez żadnych powikłań. Jestem im bardzo wdzięczny i Bogu dziękuję za to że jest taki wspaniały człowiek jak doktor BODNAR. Dlaczego broni się ludziom prawa do dostępu do leczenia amantadyną, prawa do życia, dlaczego tak łatwo skazuje się tych ludzi na poważne powikłania a często na śmierć nie oferując im żadnej pomocy jedynie teleporady a potem na leczenie jest za późno, dlaczego szpitale są przepełnione i nie ma miejsca dla ludzi ciężko chorych przy prawidłowym leczeniu tego tłoku by nie było .Żal ból i złość rozdziera moje serce gdy pomyślę ilu moich przyjaciół odeszło a tak niewiele trzeba było i mogli żyć. Ostatnio znowu słyszę że wydano zakaz sprzedaży amantadyny na 100% komu tak na tym zależy by tylu ludzi umierało żyjemy w jakimś chorym kraju przeżyłem tyle lat różne zawieruchy mam za sobą ale że tak durnych i nieludzkich czasów doczekam to tego bym się nie spodziewał. Panie DOKTORZE BODNAR niech Bóg ma Pana w opiece, by nie brakło Panu sił, bo widzę z jaką głupotą i bezmyślnością urzędniczą musi Pan walczyć. Niech się Pan nie poddaje jest Pan wspaniałym lekarzem i człowiekiem a tym się jest i to jest piękne a urzędnikiem jedynie się bywa .

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Beatrix

  Amantadyna albo Norymberga 2,0 !!!

 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  gazda

  Gdyby nie to że szkoda takiego lekarza, to wnioskowałbym powołać dr. Bodnara na nadpremiera.

 • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  AnnaB

  Bardzo dobry lek mojemu mężowi pomógł

 • 7 miesięcy temu | ocena +10 / -0

  RCH

  Proszę utworzyć swoje laboratorium ze składek społecznych, pomożemy panu wesprzemy finansowo proszę stawić czoła tym polskim biurokratom.

 • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -0

  Zofia

  Panie doktorze, niech Bóg pana błogosławi.

  • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -0

   Dora

   Proszę się nie podawać zbyt dużo ludzi się wyleczyli dzięki amantadynie ja również. Dziękuję za uratowanie życia mojemu mężowi

 • 9 miesięcy temu | ocena +9 / -2

  mak

  21 wieku bez wojny mamy ludobujstwo w przyszłości dogonimy hitlera