Reklama

POLICJANT po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Opublikowano:
Autor:

POLICJANT po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W zawodzie policjanta, każdy dzień przynosi wiele wyzwań, nie tylko na służbie. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Pościg w Staszowie zakończył się sukcesem.

Funkcjonariusz z tarnobrzeskiej Komendy Miejskiej Policji sierżant Sebastian Wesołowski w czasie wolnym od służby, przebywał w miejscowości Staszów w województwie świętokrzyskim. Jadąc prywatnym samochodem, zauważył przed marketem spożywczym renault, do którego chwiejnym krokiem podszedł mężczyzna, wsiadł za kierownicę pojazdu i odjechał.

Kierowca nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Jak informuje policja mundurowy bez chwili namysłu zawrócił swoim pojazdem i ruszył za kierowcą renault. Mężczyzna, widząc jadący za nim samochód, którego kierowca próbował go zatrzymać, przyspieszył.

- Szybka reakcja policjanta, który o sytuacji poinformował dyżurnego miejscowej policji, doprowadziła do zatrzymania kierowcy osobowego renault. Funkcjonariusz dogonił pojazd, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i okazał legitymację służbową. Kierowca renault był agresywny i miał duże problemy z utrzymaniem się na nogach. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci ruchu drogowego, którzy zabrali pijanego kierowcę na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

- wylicza podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Nieodpowiedzialny kierowca już usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE