Reklama

Pogrzeb Szymonka i próby odpowiedzi na pytanie: dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Pogrzeb Szymonka i próby odpowiedzi na pytanie: dlaczego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 czerwca odbyła się sekcja zwłok Szymonka z Radomia, historią którego nadal żyje cała Polska. Niemowlę miało podaną szczepionkę przeciwko pneumokokom. Cztery dni później jego stan diametralnie pogorszył się. Kilkumiesięczna walka o każdą minutę oddechu podłączonego do respiratora dziecka zakończyła się odłączeniem od aparatury przez lekarzy. Wtedy zakończyło się jego życie. Bez rodziców, bez bliskich. Znana jest data pogrzebu Szymonka, a sprawę bada prokuratura.

- Kochani z Wielkim Bólem i Żalem zawiadamiamy, ze Ostania Droga Pożegnalna Naszego Misia odbędzie się w piątek, 28.06.2019 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomiu o godzinie 11.00

- napisała na blogu Szymonkuwalcz jego ciocia.

Sekcja zwłok się zakończyła. Prowadzona była na Uniwersytecie Warszawskim przez biegłych sądowych w obecności mecenasa rodziny i prokuratora. - Do ostatniego momentu staraliśmy się przełożyć dzień oraz godzinę dzisiejszej sekcji, aby móc sprowadzić lekarza, któremu w pełni ufamy... Niestety, nie udało nam się i spotkaliśmy się z odmową prokuratora - skomentowała ciocia Szymonka.

Tymczasem Główny Inspektor Farmaceutyczny zlecił analizę próbki szczepionki, którą przyjął Szymon. Próbkę bada... jej producent, firma GSK. Ważne jest zbadanie, czy nie było wady jakościowej tej szczepionki. Czekamy na wyniki.

Rzeszów dołączył do tzw. armii Szymonka, która wspiera w mediach społecznościowych rodzinę chłopca. W miniona sobotę rzeszowianie spotkali się w Parku Papieskim, by go pożegnać "światełkiem do nieba". O tym więcej tutaj: Rzeszów pożegnał Szymonka z Radomia [FOTO, FILM]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE