Reklama

Reklama

Podkarpacie na zielono [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: 10 września 2020 16:45
Autor: GL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że większe obostrzenia na razie nie dotyczą Podkarpacia.

Reklama

10.09:

Według nowej listy resortu zdrowia na Podkarpaciu nie ma żadnego powiatu gdzie konieczne jest wprowadzenie obostrzeń. 

4.09:

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny zaktualizowało listę powiatów, które zostają objęte dodatkowymi obostrzeniami. Od 5 września w strefie żółtej znajduje się tylko powiat przeworski. Z kolei na niebiesko zaznaczono powiat łańcucki - a to oznacza, że po kolejnej zmianie stref mogą być tam wprowadzone dodatkowe restrykcje. Powiat przemyski-ziemski jest już poza zagrożeniem.

Obostrzenia w strefie żółtej:

- organizacja kongresów i targów: limit 1 osoba na 4 mkw
- wydarzenia sportowe: 25% widowni
- wydarzenia kulturalne: 25% publiczności, na otwartej przestrzeni limit 100 osób (
- gastronomia: 1 osoba na 4 mkw
- wesołe miasteczka, parki rozrywki: 1 osoba na 10 mkw
- siłownie: 1 osoba na 7 mkw
- kina: maksymalnie 25% publiczności
- wesela, inne uroczystości rodzinne, imprezy: maksymalnie 100 osób

Czytaj także: OGNISKO COVID-19 W GRODZISKU DOLNYM>>>

28.08:

Tylko powiat przemyski-ziemski jest objęty strefą żółtą - tak wynika z najnowszej aktualizacji stref zagrożenia COVID-19 w Polsce według resortu zdrowia. W porównaniu z minionym tygodniem z listy wypadły powiat jarosławski oraz miasto Przemyśl.

20.08:

Niestety powiaty przemyski-ziemski oraz grodzki i jarosławski ponownie zostały zaznaczone na żółto i od 21 sierpnia wracają tam częściowe obostrzenia.

13.08:

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dokonane zostały zmiany na listach stref żółtych i czerwonych. Dobra wiadomość dla Podkarpacia jest taka, że zarówno powiat jarosławski, jak i przemyski oraz miasto Przemyśl nie są już strefą żółtą pandemii koronawirusa. Dodatkowe obostrzenia przestają być konieczne. W nowym zestawieniu w całym kraju mamy 9 powiatów w strefie czerwonej (nowosądecki, rybnicki, wodzisławski, ostrzeszowski, wieluński i miasta: Nowy Sącz, Rybnik, Jastrzębie Zdrój - przejście z żółtego i Ruda Śląska) i 9 powiatów w strefie żółtej (pszczyński - wcześniej czerwony, cieszyński, wieruszowski i miasto Żory, oraz dodano nowe terytoria: powiat raciborski, limanowski, grajewski, nowotarski i miasto Biała Podlaska). Zmiany zaczną obowiązywać od 14 sierpnia. 

6.08:

Od jakiegoś czasu mówiło się, że rząd rozważa powrót pełnych bądź częściowych obostrzeń w miejscach gdzie są aktywne ogniska koronawirusa. Od soboty, 8 sierpnia, tak się stanie w 19 powiatach, w tym także i na Podkarpaciu.

Strefa czerwona, powiaty:

- ostrzeszowski (wielkopolskie)
- nowosądecki - w tym Nowy Sącz (małopolskie)
- wieluński (łódzkie)
- pszyczyński
- Ruda Śląska
- rybnicki - w tym Rybnik
- wodzisławski

Strefa żółta, powiaty:

- wieruszowski (łódzkie)
Jastrzębie Zdrój
- jarosławski
- Żory
- kępiński
- przemyski - w tym Przemyśl
- cieszyński
- pińczowski
- oświęcimski

Jakie będą obostrzenia? 

 

 

 

Tymczasem na Podkarpaciu pojawiły się kolejne ogniska COVID-19. W Szpitalu MSWiA w Rzeszowie do 4 sierpnia przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii. Potwierdzono 4 dodatnie przypadki, w tym u 2 osób z personelu medycznego i 2 pacjentów. Potwierdzono 2 przypadki zakażenia u pracowników Urzędu Gminy w Lubaczowie oraz u 3 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto osoby z bliskiej styczności oraz ich rodziny.

Wcześniej koronawirus pojawił się w następujących miejscach. W Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono 11 wyników dodatnich, w tym u 5 pracowników oraz 6 osób z kontaktu. W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu jest 29 wyników dodatnich, w tym u 11 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego i 5 osób z kontaktu. Oddział wewnętrzny został zamknięty. Na terenie miasta i powiatu przemyskiego są dwa ogniska rodzinne: potwierdzono wynik dodatni u 11 osób. W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono dotąd u 313 osób, w tym u 206 pracowników oraz 107 osób z kontaktu.

Czytaj także: CAŁA WŁADZA SAMORZĄDOWA POWIATU NA KWARANTANNIE>>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

    M.

    Poza informacją o "potwierdzonych przypadkach" czyli dodatnich wynikach testów wypadałoby podać, czy te osoby są rzeczywiście chore, tj. czy mają objawy chorobowe i w jakim nasileniu. Pozytywny wynik testu nie oznacza aktywnej choroby, chyba, że covid jest nagle inny od pozostałych wirusów w tym względzie.