Reklama

Pierwsze kontrole policjantów w rzeszowskich autobsach! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze kontrole policjantów w rzeszowskich autobsach! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Rzeszowa poprosił Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie o przeprowadzenie akcji uświadamiającej pasażerów, że w dalszym ciągu mamy stan pandemii i obowiązują rygorystyczne zasady w autobusach komunikacji miejskiej.

3.07:

Podczas kontroli prowadzonych w środę i czwartek funkcjonariusze sprawdzili 123 autobusy, przede wszystkim komunikacji miejskiej, skontrolowali 775 pasażerów. Podczas kontroli 13 osób nie stosowało się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. 12 osób policjanci pouczyli. Mimo, że jest to tylko niewielki odsetek pasażerów, bo niespełna 2 procent ogółu skontrolowanych osób, pamiętajmy, że zakrywanie ust i nosa ma na celu ochronę nie tylko nas samych, ale przede wszystkim współpasażerów i innych osób. Kontrole będą kontynuowane.

2.07:

Mnóstwo sygnałów do władz MPK Rzeszów, a także samorządu miejskiego o braku przestrzegania rygorów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa sprawiło, że w autobusach miejskich, a także na przystankach pojawią się kontrole policji i straży miejskiej. Będą one zwracać uwagę na zachowanie odstępów przez pasażerów oraz zakładanie maseczek. Po pouczeniach mogą sypać się mandaty do 500 złotych! Gorzej jak postępowanie trafi do sanepidu, wtedy grozi grzywna do wysokości 30 tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE