Reklama

Piątka z Podkarpacia na mistrzostwach globu!

Opublikowano:
Autor:

Piątka z Podkarpacia na mistrzostwach globu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Anna Sabat, Bartłomiej Stój, Katarzyna Zdziebło, Rafał Augustyn oraz Artur Brzozowski znaleźli się w kadrze narodowej na lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Dosze.

Do stolicy Kataru uda się grupa 44 zawodników i zawodniczek. Podkarpackie akcenty to Anna Sabat, Bartłomiej Stój, Katarzyna Zdziebło, Rafał Augustyn i Artur Brzozowski. Pierwsza to wychowanka Sparty Stalowa Wola, obecnie zawodniczka CWKS Resovii Rzeszów. 25-latka pochodzi z Jeżowego w powiecie niżańskim i jest dwukrotną mistrzynią Polski w biegu na 800 metrów. - Jestem bardzo szczęśliwa, bo w końcu taki miałam cel na ten sezon - komentuje Anna Sabat. W konkursie rzutu dyskiem zobaczymy za to Bartłomieja Stója. 23-latek pochodzi z Przędzela w powiecie niżańskim, jest wychowankiem Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola, obecnie reprezentuje barwy AZS Uniwersytetu Opolskiego Opole i jest tegorocznym mistrzem Polski. Podkarpacie będzie miało silną obsadę jeśli chodzi o chód sportowy. Na dystansie 20 kilometrów zobaczymy Katarzynę Zdziebło z LKS Stal Mielec. Jej klubowy kolega Rafał Augustyn wystartuje na dystansie 50 kilometrów. Tak samo jak Artur Brzozowski, który pochodzi z Huciska (powiat niżański), jego pierwszym klubem była Sparta Stalowa Wola, a obecnie startuje w barwach AZS AWF Katowice.

Na liście zgłoszonych nie zabrakło rekordzisty Polski w pchnięciu kulą Michała Haratyka, czy jego krajowego rywala – również świetnie dysponowanego – Konrada Bukowieckiego, który w sobotę w Chorzowie ustanowił rekord Europy U23 wynikiem 22.25. W rzucie młotem Polskę będą reprezentować złoty i brązowy medalista mistrzostw z 2017 roku, czyli Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki. Duże nadzieje na wysoką lokatę wiązane są także ze startem tyczkarzy – Pawła Wojciechowskiego oraz mającego w tym sezonie na koncie już wynik 6.02 Piotra Liska. Wśród pań trzon ekipy stanowią Aniołki Matusińskiego, stawiane w gronie faworytek sztafety 4x400 metrów.

Mistrzostwa w Dosze ruszą 27 września, a zakończą się 6 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE