Reklama

Osiem dział ze Stalowej Woli w rękach wojska [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Osiem dział ze Stalowej Woli w rękach wojska [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec czerwca konwój ośmiu samobieżnych dział "Krab" z wozami towarzyszącymi wyprodukowanych w Hucie Stalowa Wola trafił do 5. Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie.

Dostawa została zrealizowana w ramach umowy z 14 grudnia 2016 roku między Hutą Stalowa Wola S.A. oraz Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Porozumienie zakłada dostarczenie Wojsku Polskiemu czterech dywizjonowych modułów ogniowych o kryptonimie REGINA. Umowa o wartości przekraczającej 4,5 mld złotych jest jedną z największych w historii polskiego przemysłu obronnego.

- To doniosły dzień [od red. 22 czerwca] w kalendarzu naszej spółki, w którym dostarczamy pierwszy seryjny DMO do Sił Zbrojnych RP. To efekt wytężonej pracy całego zespołu HSW SA. Postawiliśmy na wysoką jakość naszego sprzętu oraz na terminowość, spełniając tym samym wszystkie zobowiązania wynikające z umowy na dostawy DMO Regina. Z satysfakcją i życzeniami, aby jak najlepiej im służyły, przekazujemy żołnierzom na wyposażenie osiem samobieżnych haubic Krab oraz pozostałe elementy uzbrojenia DMO - podkreślił Bartłomiej Zając, prezes zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Zobacz film z Krabem podczas ćwiczeń ogniowych na poligonie:

fgdsvd

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE