Reklama

Ogromne silosy na drogach Rzeszowa. Będzie kara 40 tys. zł? [FOTO]

Opublikowano: ndz, 22 gru 2019 17:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy z 18 na 19 grudnia Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego zatrzymał na rzeszowskiej drodze dwa ciągniki Volvo ze specjalistycznymi naczepami na polskich numerach rejestracyjnych, którymi próbowano wykonać transport ogromnych silosów ze stolicy naszego województwa do Ożarowa.

- Słowo „ogromnych” nie przez przypadek zostało w tym miejscu użyte, ponieważ szerokość zestawu wynosiła 5,34 m i był to wynik o 110 % większy w odniesieniu do ustawowych 2,55 m. Oczywiście przejazd takich pojazdów odbywa się głównie nocą ze względu na mniejsze natężenie ruchu, ale obwarowane jest przy tym koniecznością uzyskania odpowiedniego zezwolenia

- przekazuje Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Rzeszowie. Zaznacza, że kierowcy, co prawda, posiadali zezwolenie, ale nieodpowiedniej kategorii. Zamiast okazanego zezwolenia kategorii VI powinni posiadać ze względu na gabaryty ładunku zezwolenie kategorii VII.

- Wobec nie spełnienia tego wymogu inspektorzy zmuszeni byli do wszczęcia postępowania administracyjnego zagrożonego łączną karą 40 tys. zł - po 20 tys. zł za pojazd. Dodatkowo okazało się, że jeden z kierowców naruszył także obowiązujące normy czasu pracy. Wobec braku możliwości skierowania na odpowiedni parking, który mógłby tak duże pojazdy przyjąć, zostały one zawrócone do miejsca załadunku oddalonego o 3 km z jednoczesnym zakazem dalszej realizacji przewozu do chwili uzyskania odpowiedniego zezwolenia

- informuje PWITD w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.