Reklama

Ogień strawił dorobek ich życia! Pomoc płynie z całego regionu![FOTO, AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Ogień strawił dorobek ich życia! Pomoc płynie z całego regionu![FOTO, AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pożar zabrał w mgnieniu oka to na co pracowała rodzina Pustelaków z Zaczernia przez całe swoje życie. Ludzie dobrej woli szybko jednak gromadzą się i chcą pomóc pogorzelcom.

26.09:

Ludzi dobrej woli jest mnóstwo. Dom rodziny Pustelaków już jest stawiany na nowo!

- 3 dni jak pożar strawił dom Łukasza i Dominiki. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i obecnie trwa już przygotowanie do rozbiórki domu, w której pomagają znajomi i sąsiedzi. Pan sołtys Józef Rząsa również dał do pomocy pracownika interwencyjnego. Pan wójt Lesław Kuźniar, zadeklarował bardzo ważną pomoc prawną , pieniężną oraz kontener na wywóz gruzu na koszt gminy. Wszyscy są tą sprawą przejęci i deklarują pomoc. Plan jest taki, żeby w tym roku stanął dom w stanie surowym. Pamiętajmy o niedzielnej zbiórce Caritas po każdej mszy świętej.

- napisał na Facebooku radny Wojciech Kochman.


 

25.09:

Radny gminy Trzebownisko Wojciech Kochman na grupie Facebookowej Sąsiedzi Zaczernie rozpoczął dużą akcję pomocy rodzinie Pustelaków.

- 24 września w nocy spalił się dom Łukasza i Dominiki Pustelak. Proszę o jakąkolwiek pomoc dla Nich. Zostali bez niczego. Na całe szczęście ani im, ani córce nic się nie stało. W razie zaoferowania pomocy proszę o kontakt z Nimi bezpośrednio, albo ze mną.

- napisał na Facebooku.


Według informacji przekazanych przez rzeszowską straż pożarną dom spłonął całkowicie. Nadaje się jezdnie do rozbiórki.

Szybko zorganizowało się sporo osób dobrej woli. Zorganizowano spotkanie w domu kultury, rozpoczęła się zbiórka darów. Gmina wypłaciła już pogorzelcom zasiłek w wysokości 6 tysięcy złotych. Władze gminy oraz Caritas będą prowadzić zbiórki pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Gmina Trzebownisko już uruchomiła oficjalne konto, na które można wpłacać datki na pomoc poszkodowanej rodzinie. Nr konta: 72 9191 0000 2001 0003 3734 0004 - Z dopiskiem "Pomoc dla rodziny z Zaczernia".


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE