Reklama

Nieletni zaatakował nożem śpiące małżeństwo. Odpowie jak dorosły

Opublikowano:
Autor:

Nieletni zaatakował nożem śpiące małżeństwo. Odpowie jak dorosły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W lipcu ubiegłego roku 16-letni wówczas Mateusza M. z Kosiny k. Łańcuta miał wedrzeć się po drabinie do jednego z domów i zaatakować nożem śpiące małżeństwo. Najpierw miał być sądzony przez sąd rodzinny. Według naszych ustaleń sprawę przejęła prokuratura i Mateusz M. będzie traktowany jako osoba dorosła.

Małżeństwo F. zbudzone zostało w nocy około godz. 03:00 słysząc hałas dochodzący z balkonu. Gdy mężczyzna poszedł sprawdzić co jest źródłem hałasu do ich sypialni wtargnął zamaskowany mężczyzna. Napastnik w trakcie szarpaniny zadał mężczyźnie nożem kilka ciosów, zarówno w okolice klatki piersiowej jak i brzucha, następnie gdy mężowi chciała pomóc żona i ona została przez napastnika ugodzona kilkakrotnie nożem w okolice brzucha. 

Następnie napastnik tą samą drogą (tj. przez balkon i przystawioną do niego drabinę) którą dostał się do środka, uciekł. W czasie napadu w domu spały dwie córki małżeństwa pary w wieku 3 i 6 lat. Dziewczynki nie ucierpiały podczas napadu.

- Pokrzywdzonej udało się o zdarzeniu powiadomić Policję. Obojgu pokrzywdzonym udzielono pomocy medycznej. Policja bardzo szybko odnalazła sprawce, którym okazał się 16-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Wstępnie sprawcy postawiono zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa wyżej wymienionych – tj. przestępstw z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.


- tłumaczył wówczas Dariusz Sudak, zastępca prokuratora rejonowego w Łańcucie

Pierwotnie sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego w Łańcucie. Jeszcze w lipcu ubiegłego roku prokuratura wnioskowała o przekazanie jej tej sprawy do dalszego prowadzenia zgodnie z art. 10 § 2 kk, na podstawie którego nieletni może odpowiadać na zasadach określonych w kodeksie karnym tak jak dorosły. 

Z naszych ustaleń wynika, że prokuratura dopięła swego i nieletni będzie odpowiadał jako dorosły. Wciąż jednak nie wiadomo z jakiego artykułu będzie odpowiadał Mateusz M. 

- Sprawa będzie przekazana do prokuratury. Jest jednak za wcześnie, żeby mówić o wymiarze kary.


- tłumaczy Marek Jękot, Prokurator Rejonowy w Łańcucie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE