Reklama

Nie żyje zakażona koronawirusem pacjentka z tarnobrzeskiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje zakażona koronawirusem pacjentka z tarnobrzeskiego szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim we wtorek, 14 kwietnia, zmarła pacjentka zakażona koronawirusem – poinformował Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Potwierdzenie ze strony dyrekcji placówki.

65-letnia kobieta została przyjęta na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu z zapaleniem płuc, wcześniej była leczona ambulatoryjnie. Jak informuje wicedyrektor do spraw lecznictwa dr Krzysztof Stolarski już na SOR-ze stan pacjentki znacznie się pogorszył.

- Pobrano zatem próbki do badania na obecność koronawirusa. Po pewnym czasie sytuacja była już na tyle zła, że pacjentka zmarła.

- wyjaśnia Krzysztof Stolarski.

Informacja o wyniku testu potwierdzającego, że kobieta była zakażona koronawirusem do szpitala nadeszła w środę, 15 kwietnia. Krzysztof Stolarski zapewnił, że personel SOR-u w trakcie wykonywania czynności przy pacjentce zachował odpowiednie środki ostrożności. Teraz trwa wyczekiwanie co będzie dalej.

Na Podkarpaciu, w środę, 15 kwietnia, wykryto sześć nowych przypadków SARS-CoV-2 w tym u starszej kobiety z Tarnobrzega oraz starszej kobiety z powiatu tarnobrzeskiego. W Tarnobrzegu liczba mieszkańców zakażonych wzrosła do 23 Na terenie powiatu tarnobrzeskiego to 14 przypadków zakażeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE