Reklama

Napad na 17-letniego piłkarza z Jasła! Sprawcy zostali zatrzymani! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Napad na 17-letniego piłkarza z Jasła! Sprawcy zostali zatrzymani! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 17-letni piłkarz Czarnych 1910 Jasło wracał ze sparingu swojej drużyny i został okradziony! Policja ustaliła i zatrzymała sprawców tej bandyckiej napaści.

11.07:

Dzięki świadkom zdarzenia (zapamiętano bowiem część numerów rejestracyjnych pojazdów bandytów) policjanci ustalili sprawców, którzy po kilku dniach zostali zatrzymani i teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu gorlickiego w wieku 23 i 24-lata. Obaj usłyszeli już zarzuty (rozbój - artykuł 280 kodeksu karnego). W piątek, decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle, na wniosek policji oraz Prokuratury Rejonowej w Jaśle, najbliższe dwa miesiące spędzą areszcie. Z kolei za popełnione przestępstwo grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Teraz więcej wiadomo o samym zdarzeniu. Kiedy 17-letni piłkarz wracał ze sparingu swojej drużyny to podjechały dwa samochody, wysiedli z nich dwaj mężczyźni i zepchnęli zawodnika z roweru. W chwili kiedy 17-latek się ocknął, nie miał na sobie koszulki klubowej, a z jego twarzy lała się krew. Nie był w stanie powiedzieć co się stało, czy zepchnięcie z roweru spowodowało chwilową utratę pamięci czy też uderzony. Karetkę pogotowia wezwali świadkowie zdarzenia. Poszkodowany kilka dni spędził w szpitalu na obserwacji. Teraz czuje się już dobrze.

6.07:

Bulwersującą sprawę opisał portal nowiny24.pl. W sobotę, 4 lipca, około godziny 13 przy ulicy 3 Maja zawodni klubu Czarnych Jasło wracał rowerem do domu, po wygranym sparingu z Glinikiem Gorlice, który został rozegrany w Jaśle.

- W pewnej chwili piłkarz został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, poruszających się dwoma samochodami. Poszkodowany został zepchnięty z roweru - nie pamięta, co się dokładnie stało. Nie wiadomo, czy został uderzony czy zrzucenie go z roweru spowodowało luki w pamięci i obrażenia na twarzy. Napastnicy zabrali koszulkę, którą 17-latek miał na sobie. Była to koszulka klubowa.

- mówi podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Chłopak trafił do szpitala. Teraz policja ustala kto mógł dokonać tego czynu. Fakt, że ukradziona została klubowa koszulka wskazuje na działanie pseudokibiców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE