Reklama

Reklama

Mobbing w komendzie policji? Prokuratura wszczęła śledztwo

Opublikowano: 24 stycznia 2020 09:59
Autor: DJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Przemyska prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie mobbingu w komendzie policji w Przeworsku. Przełożeni Barbary K. mieli dopuścić się do nadużycia swoich uprawnień.

Reklama

Barbara K. to obecnie emerytowana policjantka, która pracowała w KPP w Przeworsku przez 10 lat. Jak sama twierdzi - miała być prześladowana przez swoich przełożonych. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu wraz z Biurem Spraw Wewnętrznych przy KWP w Rzeszowie badają sprawę. 

- Śledztwo zostało wszczęte 26 listopada 2019 roku. Prowadzone są czynności procesowe mające na celu zweryfikowanie treści zawiadomienia i oczywiście dokonanie analizy, czy działania osób wskazanych noszą znamiona przestępstwa

- mówi Marta Pętkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Choć śledztwo wszczęto już dawno, to cała sprawa ujrzała światło dzienne w mediach na dniach.

Za enigmatycznymi "osobami wskazanymi", o których mówi prokuratura kryją się komendant KPP w Przeworsku i (już nieaktualny) jego zastępca. W dalszej rozmowie z rzeczniczką prasową, udaje nam się uzyskać tę informację.

- Śledztwo wszczęto w sprawie przekroczenia uprawnień przez komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku i jego zastępce, na szkodę interesu prywatnego Barbary K. o przestępstwo z  art. 231 kodeksu karnego § 1 (Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego - przypis red). Powierzono wykonanie czynności Biurze Spraw Wewnętrznych. 

- dodaje Marta Pętkowska.

Czy faktycznie doszło do mobbingu w KPP w Przeworsku? Prawdopodobnie wkrótce się przekonamy. O sprawę chcieliśmy zapytać oficer prasową KPP w Przeworsku, na komentarz musimy jednak poczekać do poniedziałku, gdyż ta obecnie przebywa na urlopie.

Do tematu będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -4

    Przykre

    Tam kobiety nie maja łatwo. Moja kolezanka zatrudniajac sie w tej komendzie juz pierwszego dnia miała nieprzyjemnosci gdyz powiedziala ze ma malutkie dzieciątko i chce skorzystac z prawa do dwóch przerw po 30 minut gdyz karmi piersią. Spotkala sie z nie milymi komentarzami naczelnika itp. Sluzby dostawala w wiekszosci na popoludnie i konczyla w godzinach wieczorowych 20::00. Calymi dniami nie widywala dziecka bo rano zawoziła dziecko do zlobka a prace w KPP Przeworsku konczyla 20:00. Dojeżdża do pracy 50 km. Prosby,rozmowy z naczelnikami nic nie dawały a wrecz przeciwnie....