Reklama

Mąż zmarłej 27-latki zakażonej koronawirusem podaje szpital do prokuratury

Opublikowano:
Autor:

Mąż zmarłej 27-latki zakażonej koronawirusem podaje szpital do prokuratury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27-letnia kobieta z województwa lubelskiego, która hospitalizowana była w szpitalu zakaźnym w Łańcucie miała być jedną z pierwszych ofiar koronawirusa. Ministerstwo później oficjalnie sprostowało przyczynę jej zgonu i poinformowało, iż powodem zgonu 27-latki była sepsa. Mąż kobiety nie może pogodzić się z jej stratą.

Mąż 27-latki złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa, a konkretniej - o tzw. błąd medyczny. Kobieta trafiła do szpitala w Nisku, gdzie przeszła poród rozwiązany cesarskim cięciem. Siedem dni po narodzinach dziecka, 27-latka została przeniesiona do szpitala zakaźnego w Łańcucie, gdyż miała objawy koronawirusa. Tam w piątek, 20 marca zmarła. Początkowo Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, iż przyczyną zgonu kobiety był koronawirus, później napisano sprostowanie, w którym podkreślono, że powodem śmierci była sepsa.

Kwestię tę szerzej poruszaliśmy w jednym z naszych artykułów, zobacz:

Jak się okazuje - partner zmarłej kobiety najwyraźniej nie dowierza, iż nie było szans dla matki jego dziecka. Skontaktowaliśmy się z rzeczniczką Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, aby poprosić organ o komentarz do zawiadomienia. Prokuratura udzieliła nam jednak bardzo lakonicznej odpowiedzi, również z tego powodu, iż jak twierdzi sama rzeczniczka - sprawa jest bardzo świeża.

- W odpowiedzi na przesłane pytanie informuję, że mąż zmarłej w dniu 20 marca 2020r. w Łańcucie 27-letniej kobiety złożył do tut. prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa tzw. błędu medycznego. Zawiadomienie drogą elektroniczną zostało przesłane w godzinach popołudniowych w dniu 20 marca 2020 r., natomiast wczoraj prokurator przyjął od pokrzywdzonego ustne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W celu zweryfikowania zarzutów pokrzywdzonego wszczęto śledztwo, w toku którego zbadane zostaną okoliczności sprawy.

- przekazuje nam Agnieszka Hopek-Curyło, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie przekazać więcej szczegółów. Do sprawy powrócimy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE