Reklama

Makabra w Rzeszowie. Zabił matkę żelazkiem [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Makabra w Rzeszowie. Zabił matkę żelazkiem [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 grudnia po południu doszło do awantury między matką a synem. Ten kilka razy uderzył kobietę w głowę. Obrażenia były bardzo poważne - na tyle, że nie pomogła reanimacja ratowników medycznych.

AKTUALIZACJA, 6 grudnia

Komentarz Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie, Piotra Pawlika:

Do zabójstwa 82-letnej mieszkanki Rzeszowa doszło 3 grudnia w jej rodzinnym domu położonym na terenie jednej ze wschodnich dzielnic Rzeszowa. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawcą najprawdopodobniej jest 50-ietni syn zmarłej. Do jej śmierci doszło podczas kłótni z synem, w trakcie której kobieta została kilkukrotnie uderzona żelazkiem w głowę.

Sprawca, zorientowawszy się do jakiego skutku doprowadził, usiłował się samookaleczyć. W chwili obecnej przebywa on w szpitalu i organy ścigania oczekują na decyzję lekarzy, co do możliwości wykonania czynności procesowych z jego udziałem.

Przestępstwo z art. 148 § 1 k.k. zagrożone jest karą nie krótszą niż 8 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności i karą dożywotniego pozbawienia wolności.

4 grudnia:

- O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni wczoraj około godziny 13 przez centrum powiadamiania ratunkowego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w jednym z domów przy ul. Sikorskiego, najprawdopodobniej podczas awantury, syn uderzył w głowę 82-letnią matkę. Podjęta przez zespół ratownictwa medycznego reanimacja okazała się bezskuteczna i lekarz stwierdził śmierć kobiety

- przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Po zdarzeniu jej syn dokonał samookaleczenia i z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

- Mężczyzna w dalszym ciągu przebywa w szpitalu na leczeniu, co uniemożliwia wykonanie z nim czynności procesowych. Na miejscu pracująca pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia. W sprawie wszczęła śledztwo prokuratura Rejonowa w Rzeszowie

- dowiadujemy się z informacji rzeszowskiej policji.

Jak czytamy na jednym z ogólnopolskich portali który, powołuje się na słowa Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie Piotra Pawlika, kobieta miała zostać kilkukrotnie uderzona w głowę żelazkiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE