Reklama

"Odmrażanie" gospodarki - premier ogłosi zmiany we wtorek?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Premier Mateusz Morawiecki

"Odmrażanie" gospodarki - premier ogłosi zmiany we wtorek? - Zdjęcie główne

foto Premier Mateusz Morawiecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek, 26 stycznia, powinniśmy poznać decyzję rządu dotyczącą luzowania niektórych obostrzeń, które obowiązuje od 28 grudnia. Kto może liczyć na "odmrożenie"?

Minister rozwoju Jarosław Gowin w rozmowie z programem "Tłit WP" poinformował, że codziennie w sprawie potencjalnego luzowania obostrzeń trwają konsultacje polityków z naukowcami i lekarzami. Według polityka po 31 stycznia nie ma przesłanek do tego, aby utrzymać zamknięcie sklepów wielkopowierzchniowych.

Podobny tok rozumowania zaprezentował na antenie TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski. W jego ocenie, "w pierwszej kolejności do otwierania jest handel". To oznaczałoby, że ponownie będziemy mogli zrobić zakupy w galeriach handlowych. Drugim z rządowych priorytetów jest przywrócenie nauki stacjonarnej dla starszych uczniów (ci z klas I-III wrócili już do nauki w normalnym trybie). O ile w przypadku handlu decyzji możemy się spodziewać w najbliższych dniach, tak temat oświaty może być poruszany na początku lutego.

Pozwolenie na działalność branży fitness jest bardziej skomplikowane, bo jak zaznacza Gowin "tu nie chodzi o szczególnie duże ryzyko zakażenia w klubie fitness czy na basenie, chodzi o to, żebyśmy skoncentrowali się na takich formach aktywności, które minimalizują ryzyko transmisji". Nic sobie z tego nie robi Polska Federacja Fitness. Siłownie i kluby fitness przygotowują się do otwarcia 1 lutego. Rząd już zaczął grozić konsekwencjami: wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk powiedziała, że jeśli dojdzie do łamania rozporządzeń, branża fitness nie będzie mogła korzystać z programów pomocowych państwa.

Według informacji przekazanych przez RMF FM premier Mateusz Morawiecki we wtorek ogłosi "luzowanie obostrzeń sanitarnych". Nie można się spodziewać żadnych mocnych ruchów, a raczej kosmetykę obecnie trwającego lockdownu. Handel to jedno zagadnienie, drugie to cześciowe otwarcie hoteli - 25-50 procent klientów w obiekcie.

Od 28 grudnia - z różnymi drobnymi modyfikacjami - trwa w Polsce "narodowa kwarantanna". Resort zdrowia zaznacza, że obecnie możemy się spodziewać trendu stabilizacji zakażeń koronawirusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy