Reklama

Kto wybuduje system alarmowy SOS na A4?

Opublikowano:
Autor:

Kto wybuduje system alarmowy SOS na A4? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości System łączności alarmowej SOS ma powstać na odcinku podkarpackim autostrady A4 od granicy z województwem małopolskim do przejścia granicznego Polski z Ukrainą.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg 18 września na zaprojektowanie, budowę oraz utrzymanie systemu łączności alarmowej SOS dla autostrady A4 na odcinku podkarpackim oraz kanalizację teletechniczną na drodze ekspresowej S19 od węzła Stobierna do węzła Rzeszów Wschód. Firmy mają czas do 3 października, by dostarczyć do GDDKiA swoje oferty.

Projekt i budowa Systemu Łączności Alarmowej obejmuje w szczególności kolumny alarmowe usytuowane wzdłuż autostrady, system nadzoru łączności alarmowej, medium transmisyjne zapewniające połączenie pomiędzy kolumnami alarmowymi, a systemem nadzoru łączności alarmowej, z wykorzystaniem elementów kanalizacji teletechnicznej wykonanej w ramach budowy autostrady A4, a także wykonanie kanalizacji teletechnicznej na drodze ekspresowej S19 na odcinku od węzła Stobierna do węzła Rzeszów Wschód z medium transmisyjnym.

- Wykonawca powinien zrealizować zamówienie w ciągu 48 miesięcy, z czego do 15 grudnia 2021 roku powinien zakończyć roboty budowlane, a przez pozostały okres od daty odbioru robót budowlanych zapewnić utrzymanie systemu

- przekazała rzeszowska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycja ta ma umożliwić użytkownikom autostrady A4 prowadzenie, bezpośrednio z pobocza jezdni autostrady, awaryjnej komunikacji głosowej z dyżurnym w Punkcie Informacji Drogowej, by przekazać mu informacje o zdarzeniach awaryjnych, mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu. Komunikacja odbywać się będzie dwukierunkowo także na potrzeby prowadzenia działań ratowniczych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE