Reklama

Kolejni "wnuczkowie". Tym razem w Tarnobrzegu! Uwaga na oszustów!

Opublikowano:
Autor:

Kolejni "wnuczkowie". Tym razem w Tarnobrzegu! Uwaga na oszustów! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Tarnobrzega odebrali 23 zgłoszenia od mieszkańców Tarnobrzega o próbie oszustwa metodą "na wnuczka".

To już jest prawdziwa plaga! W ostatnich dniach policjanci z Tarnobrzega odebrali aż 23 zgłoszenia z próbami oszustw metodą "na wnuczka"! Przestępcy podjęli próby oszukania metodą "na wnuczka", dzwoniąc do mieszkańców Tarnobrzega I podawali się za członków rodziny, informując o spowodowaniu poważnego wypadku drogowego. Na załatwienie formalności żądali szybkiej pomocy finansowej. Jak informuje policja od mieszkanki ulicy Słonecznej w Tarnobrzegu, oszust zażądał 150 tysięcy złotych. Kobieta o całym zdarzeniu poinformowała policjantów.

Jak się ustrzec przed oszustami:

- bądź ostrożny i nie ufaj dziwnym telefonom! Nie reaguj pochopnie na hasło: syn, wnuczek, siostrzenica potrzebują pomocy, gdy tylko usłyszysz głos w słuchawce. Należy sprawdzić czy jest to prawdziwy krewny, poprzez skontaktowanie się z innymi członkami rodziny,

- bliscy mogą pomóc potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, że sami również możemy zweryfikować dzwoniącego. W większości przypadków mamy numer telefonu do członków naszej rodziny. Nie bójmy się do nich zadzwonić i ustalić, czy przedstawiona sytuacja ma miejsce. Lepiej wykonać jeden telefon więcej, niż stracić swoje oszczędności,

- jeśli osoba dzwoniąca przedstawia się za policjanta, to pamiętajmy: policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. nigdy też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

- O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy. Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych: informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności.

- apeluje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE