Reklama

Kobieta straciła ponad 30 tysięcy złotych! Kilkanaście prób oszustwa "na wnuczka"

Opublikowano:
Autor:

Kobieta straciła ponad 30 tysięcy złotych! Kilkanaście prób oszustwa "na wnuczka" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpacka policja ma pełne ręce roboty. Metoda oszustwa "na wnuczka" stała się prawdziwą plagą w naszym województwie. W samym tylko powiecie łańcuckim doszło do kilkunastu prób wyłudzenia jedynie w UBIEGŁYM TYGODNIU!

W ubiegłym tygodniu oszuści wykonali kilkanaście telefonów z próbą wyłudzenia pieniędzy w powiecie łańcuckim. Niestety, jedna kobieta pochodząca z Białobrzegów (powiat łańcucki) została zmanipulowana i utraciła ponad 30 tysięcy złotych. Policja wszczęła śledztwo.

Oszuści podają się najczęściej za wnuczęta, dzieci lub funkcjonariuszy policji i chcą uzyskać pieniądze od starszych osób. Emeryci, chcąc pomóc rzekomym krewnym są w stanie przekazać oszczędności swojego życia, nie mając świadomości, że rozmawiają z wyłudzaczami. Tak było w przypadku mieszkanki Białobrzegów, która oddała 30 tys. złotych wspólniczce oszustki, a o tym, że została naciągnięta, dowiedziała się dopiero po kontakcie z najbliższą rodziną.

- Mieliśmy kilkanaście telefonów od oszustów na terenie powiatu łańcuckiego. Większość osób rozłączała się od razu nim dochodzi do jakiegokolwiek usiłowania naciągnięcia. Na chwilę obecną prowadzimy cztery postępowania - w tym trzy o usiłowanie popełnienia oszustwa, a jedno już o samo dokonanie oszustwa. 

- mówi Wojciech Gruca, oficer prasowy KPP w Łańcucie.

Problem wyłudzeń nie dotyczy jednak tylko Łańcuta czy okalającego go powiatu, ale praktycznie całego województwa podkarpackiego

  - Niedawno na terenie naszego powiatu zatrzymaliśmy oszusta, który wyłudził pieniądze od mieszkanki Cmolasa (powiat kolbuszowski). Co jakiś czas puszczamy informacje prasowe dotyczące oszustw - przez to, że na terenie Podkarpacia, co pewien okres te grupy się uaktywniają, nawet w jednym czasie i dochodzi do naciągnięć. 

- dodaje Wojciech Gruca.

Przestrzegamy przed takimi próbami wyłudzeń. Przy rozmowach z osobami, które próbują od Ciebie uzyskać jakiekolwiek pieniądze i podają się za członków Twojej rodziny lub funkcjonariuszy służb - bądź ostrożny. Konsultuj takie rzeczy od razu ze swoimi krewnymi, a przypadki podszywania się pod policjantów, zgłaszaj na najbliższej komendzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE