Reklama

Jaśnie Szanowny Pan w Rzeszowie [DO POBRANIA]

Opublikowano: wt, 13 sie 2019 21:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy piątek, 16 sierpnia, w Rzeszowie rozpocznie się przegląd filmów Michała Waszyńskiego, aktywnego w dwudziestoleciu międzywojennym reżysera filmowego, człowieka o niezwykle barwnym i intrygującym życiorysie.

Michał Waszyński na przestrzeni dziesięciu lat zrealizował aż 40 filmów. Był reżyserem, producentem i scenarzystą, współpracował z Adolfem Dymszą, Eugeniuszem Bodo, Orsonem Wellesem. Uważany jest za odkrywcę talentów światowego kina – Sophii Loren i Audrey Hepburn. Na kartach historii kinematografii zapisał się „Dybukiem”, pierwszym pełnometrażowym filmem fabularnym zrealizowanym w języku jidysz z 1937 roku.

Spotkania z klasyką filmową „Jaśnie Pan Waszyński” odbędą się 16-18 sierpnia w Wojewódzkim Domu Kultury (Okrzei 7) oraz na Rzeszowskim Rynku, gdzie codziennie o godzinie 20:30 odbywać się będą projekcje plenerowe.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY.

- W programie filmowym zaplanowano projekcję 8 filmów – doskonałych komedii i fars oraz wybitnych dramatów w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie pojawią się ulubieńcy polskiej publiczności: Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Zula Pogorzelska, Szczepko i Tońko, Elżbieta Barszewska. Hoolywoodzki blichtr wniosą Audrey Hepburn i Gregory Peck, bohaterowie „Rzymskich wakacji”, przy których Waszyński pracował w roli kierownika artystycznego

- poinformowała Marta Kraus z Wojewódzkiego Domu Kultury.

Biografię i twórczość Michała Waszyńskiego przybliżą spotkania z ekspertami oraz dokumentalny film biograficzny „Książę i dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego.

Projekcjom towarzyszą warsztaty kultury żydowskiej, które odbędą się 16 sierpnia (piątek) w siedzibie Estrady Rzeszowskiej.

Organizatorami są Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Partnerami Estrada Rzeszowska i Miasto Rzeszów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.