Reklama

Jak poznać zakażenie koronawirusem? Są nietypowe objawy

Opublikowano:
Autor:

Jak poznać zakażenie koronawirusem? Są nietypowe objawy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele mówi się o głównych objawach zakażenia COVID-19, takich jak duszności, czy utrata węchu i smaku. Naukowcy podkreślają, że musimy także zwrócić uwagę na inne rzeczy.

Bezobjawowy przebieg infekcji koronawirusem jest częsty, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Liczba bezobjawowych przypadków waha się na świecie między 50 a 70 proc. Według ekspertów, w Polsce ten odsetek może być nawet wyższy. Brak objawów nie oznacza, że nie będzie też powikłań i lekarze o tym przypominają.

Dlatego ważna jest wiedza na temat tego jakie są nietypowe objawy koronawirusa. Na portalu onet.pl lekarze wskazują przede wszystkim na przewlekle zmęczenie oraz zmianę tolerancji wysiłku czy pojawienie się duszności wysiłkowej. Sygnałem ostrzegawczym może być nagły dyskomfort związany z oddychaniem, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej podczas głębokich oddechów czy zwykła zadyszka.


Czytaj także: Bieganie w maseczce?


Wirus SARS-CoV-2 może atakować serce i układ krążenia, dlatego warto zwrócić uwagę na nagłe dolegliwości kardiologiczne. Może to być kołatanie serca, ból wieńcowy lub problemy z krążeniem żylnym. Nietypowym objawem zakażenia może być obniżona temperatura ciała - choć przede wszystkim mówi się o gorączce towarzyszącej zakażeniu. 

Zaalarmować powinno nas również pojawienie się zmian skórnych: zaczerwienienia lub zasinienia palców stóp, a także wysypka, która po jakimś czasie znika. W toku badań u pacjentów, którzy przechodzili koronawirusa bezobjawowo zaobserwowano na zdjęciach RTG tzw. zmętnienia, które mogą świadczyć o procesie zapalnym.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE