Reklama

Dziecko napromieniowane w czasie prześwietlenia bagaży

Opublikowano:
Autor:

Dziecko napromieniowane w czasie prześwietlenia bagaży - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dopiero teraz sprawa ujrzała światło dzienne. Chodzi o incydent w Korczowej na przejściu granicznym. Jak do niego doszło? Jak to się stało, że dziecko trafiło na taśmę z bagażami?

Portal Interia opisał sprawę z Korczowej w powiecie jarosławskim, kiedy podczas odprawy na przejściu granicznym jedno z dzieci oddaliło się spod opieki rodziców i weszło na taśmę, na której znajdowały się prześwietlane bagaże.

- Jak podała w piątek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. asp. Edyta Chabowska, do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Korczowej 29 lipca br., w budynku odpraw autokarów podczas prześwietlania bagaży pasażerów jadących z Ukrainy do Polski

- poinformowała Interia.

Skanowanie bagaży zostało natychmiast przerwane. W czasie tego zdarzenia dawka napromieniowania była mniejsza niż podczas jednorazowego prześwietlenia zęba u stomatologa. Rzeczniczka zapewniła, że urządzenia rentgenowskie używane przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej spełniają wymogi bezpieczeństwa i są dopuszczone do użytkowania na terenie UE i Polski pod względem bezpieczeństwa i ochrony radiologicznej, posiadają zezwolenia prezesa Państwowej Agencji Atomistyki.

W Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu trwają czynności wyjaśniające, które mają przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa podróżnych i zminimalizowania ryzyka wystąpienia podobnych zdarzeń w przyszłości.

Wirtualna Polska dodała, powołując się na związki zawodowe, że sytuacja mogła być spowodowana przepracowaniem celników.

- W momencie wyżej wspomnianego incydentu stanowisko to było obsługiwane przez funkcjonariusza, który nie miał uprawnień do korzystania z tego urządzenia

- czytamy na portalu Celnicy.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE