Reklama

Dworzec kolejowy będzie piękniejszy

Opublikowano:
Autor:

Dworzec kolejowy będzie piękniejszy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czerwcu tego roku zostanie ogłoszony przetarg na remont dworca kolejowego w Stalowej Woli-Rozwadowie. Jest już pierwsza wizualizacja i wygląda naprawdę imponująco.

Dworzec kolejowy w Stalowej Woli-Rozwadowie od 2012 roku jest nieużytkowany. Nieczynna jest zdewastowana poczekalnia. Z budynku korzystają w niewielkiej części tylko służby kolejowe. Wkrótce być może wszystko się zmieni. Jak zapowiadał poseł Prawa i Sprawiedliwości Rafał Weber trwają prace projektowe nad modernizacją obiektu.

- Kiedy zakończy się etap projektowania to wtedy w czerwcu 2020 roku rozpoczniemy przygotowania do przetargu - mówi Rafał Weber.

Wtedy umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana w listopadzie, a modernizacja obiektu zakończyć się na przełomie 2021/2022 roku. Po modernizacji znajdą tam miejsce dla siebie w jednej części podróżni. Druga ma zostać przeznaczona na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Stalowowolski samorząd też chce zmian w tym rejonie. Już wkrótce remontu doczeka się ulica Dąbrowskiego od ulicy Rozwadowskiej. Wybudowane zostaną ścieżki rowerowe, chodniki oraz dwie zatoki autobusowe. Z kolei w Charzewicach powstała już pętla autobusowa z drogą dojazdową i parkingiem, zarówno dla autobusów jak i samochodów osobowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE