Reklama

Reklama

Były proboszcz skazany za pedofilię!

Opublikowano: wt, 28 wrz 2021 11:33
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Były proboszcz skazany za pedofilię! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się proces Józefa G. Ksiądz został skazany za molestowanie seksualne ministranta oraz nakłaniania go po latach do składania fałszywych zeznań.

Reklama

We wtorek, 28 września, Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał w mocy wyrok wydany w marcu 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu.

CZYTAJ TAKŻE:

KSIĄDZ MOLESTOWAŁ DZIECI! KURIA WYJAŚNIA SPRAWĘ>>

58-letniemu Józefowi G. - byłemu proboszczowi Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu prokuratura postawiła dwa zarzuty: o wykorzystywanie seksualne małoletniego poniżej 15. roku życia oraz nakłanianie go do składania fałszywych zeznań. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpatrywał apelację obrońców Józefa G. i zmienił niektóre kwalifikacje prawne czynów, jednak sam wyrok pozostał bez zmian.

Pierwszy z zarzutów dotyczy lat 2005-2006. Według aktu oskarżenia Józef G. miał w krótkim odstępie czasu i wiele razy dopuścić wobec osoby poniżej 15. roku życia do innych czynności seksualnych, takich jak całowanie po całej twarzy, dotykanie przez ubranie po całym ciele, w tym również narządów płciowych.

Nakłanianie do składania fałszywych zeznań dotyczy 2019 roku. Oskarżony cytując: "(...) użył wobec pokrzywdzonego w tej sprawie groźby bezprawnej, polegającej na zapowiedzi pozbawienia go życia poprzez przejechanie go samochodem, celem wywarcia na niego wpływu, jako na świadka (...)."

Za pierwszy czyn sąd skazał księdza na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za nakłanianie do składania fałszywych zeznań sąd skazał oskarżonego na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, orzekając tym samym karę łączną 3 lat pozbawienia wolności. Kapłan ma również orzeczony zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym, zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż sto metrów przez osiem lat. Ksiądz nie będzie też mógł przez osiem lat od chwili wyjścia z więzienia prowadzić działalności edukacyjnej dzieci.

Jednocześnie sąd orzekł także na rzecz pokrzywdzonego pokrycie poniesionych przez niego kosztów w wysokości 6 tysięcy złotych i na rzecz Skarbu Państwa zapłatę 450 złotych tytułem kosztów sądowych. Wyrok jest prawomocny.

STANOWISKO KURII DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ PO WYROKU - KLIK TUTAJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.