Reklama

Były proboszcz parafii na tarnobrzeskim osiedlu Dzików oskarżony o pedofilię!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Były proboszcz parafii na tarnobrzeskim osiedlu Dzików oskarżony o pedofilię! - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz Józef G. były proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Dzików w Tarnobrzegu, do niedawna sprawujący posługę w Ostrowcu Świętokrzyskim, został oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu o wykorzystanie seksualne 12-letniego ministranta. To nie jest jedyny zarzut wobec duchownego.

Przypomnijmy. Ksiądz Józef G. zarzucane mu przestępstwo miał popełnić na przestrzeni lat 2005-2006. W tym czasie pełnił funkcję proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Duchowny w toku śledztwa nie przyznał się do winy! Sprawa jest o tyle szokująca, bo jak się okazuje molestowany ministrant zgłaszał sprawę do biskupów Diecezji Sandomierskiej, ale nic nie zrobiono, oprócz tego że Józef G. został przeniesiony do Ostrowca Świętokrzyskiego. Zatrzymanie Józefa G. wywołało prawdziwą lawinę. Otrzymaliśmy informacje z różnych źródeł i od różnych osób, że proceder pedofilski obejmował znacznie więcej małoletnich z Tarnobrzega i okolic. Często przychodziły do niego dzieci, ministranci, a także małoletni z różnych organizacji kościelnych, które wychodziły o późnych porach.

Do zatrzymania kapłana doszło 15 września. Wtedy też wydano wniosek o trzymiesięczny areszt dla duchownego, a kilka dni temu został on przedłużony o kolejne trzy miesiące.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała akt oskarżenia wobec księdza. Józef G. został oskarżony o dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec małoletniego poniżej 15 roku życia. Drugim zarzutem jest nakłanianie świadka za pomocą groźby bezprawnej do składania fałszywych zeznań. Duchownemu grozi od 2 do 12 lat więzienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy