Reklama

Kuria Diecezji Sandomierskiej wyraża "głęboki smutek". Ksiądz skazany za pedofilię!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lokalna.TV

Kuria Diecezji Sandomierskiej wyraża "głęboki smutek". Ksiądz skazany za pedofilię! - Zdjęcie główne

Józef G. | foto Lokalna.TV

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się proces Józefa G. Ksiądz został skazany za molestowanie seksualne ministranta oraz nakłaniania go po latach do składania fałszywych zeznań. Głos w tej sprawie zabrała również Kuria Diecezji Sandomierskiej.

We wtorek, 28 września, zapadł prawomocny wyrok wobec księdza Józefa G. Byłemu proboszczowi Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu prokuratura postawiła dwa zarzuty: o wykorzystywanie seksualne małoletniego poniżej 15. roku życia oraz nakłanianie go do składania fałszywych zeznań. 

CZYTAJ TAKŻE:

Za pierwszy czyn sąd skazał księdza na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za nakłanianie do składania fałszywych zeznań sąd skazał oskarżonego na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, orzekając tym samym karę łączną 3 lat pozbawienia wolności. Tuż po ogłoszeniu tego wyroku otrzymaliśmy stanowisko Kurii Diecezji Sandomierskiej. Publikujemy je w całości:

"W związku z prawomocnym wyrokiem wydanym przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w następstwie zawiadomienia złożonego przez Kurię Diecezjalną w Sandomierzu do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, wyrażamy głęboki smutek z powodu czynów popełnionych przez ks. Józefa G., za które przepraszamy. Podtrzymujemy zarazem wolę otoczenia opieką osoby, która została przez niego pokrzywdzona.

W tej sprawie prowadzone jest jednocześnie postępowanie kanoniczne, przy czym wspomniany wyrok będzie miał znaczenie dla dalszych czynności procesowych."

Ksiądz Grzegorz Słodkowski - Rzecznik Kurii Diecezji Sandomierskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy