Reklama

Arcybiskupi tuszowali AFERY SEKSUALNE! Jest decyzja Stolicy Apostolskiej [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Joanna Adamik via Flickr, Archidiecezja Krakowska / Piotr Drabik via Wikipedia, CC BY 2.0

Arcybiskupi tuszowali AFERY SEKSUALNE! Jest decyzja Stolicy Apostolskiej [WIDEO] - Zdjęcie główne

Z lewej: abp. Sławoj Leszek Głódź, abp. Edward Janiak. | foto Fot. Joanna Adamik via Flickr, Archidiecezja Krakowska / Piotr Drabik via Wikipedia, CC BY 2.0

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stolica Apostolska poinformowała o ukaraniu arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia i arcybiskupa Edwarda Janiaka w sprawie tuszowania nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych w podległych im diecezjach.

Zaniedbania dwóch kościelnych hierarchów kwestii ukrywania afer seksualnych były badane przez Watykan.

CZYTAJ TAKŻE:

Chodzi tutaj po pierwsze o arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Stwierdzono, bowiem zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją. Stolica Apostolska podjęła w stosunku do niego następujące decyzje:

  • nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską
  • zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej
  • nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz "Fundacji św. Józefa", z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć" - poinformowała w komunikacie Nuncjatura Apostolska.
Arcybiskup Edward Janiak musi się podporządkować następującym decyzjom:

  • nakaz zamieszkania poza diecezją kaliską
  • zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie diecezji kaliskiej
  • nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz „Fundacji św. Józefa”, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy