Reklama

Ksiądz-pedofil! Były proboszcz parafii na tarnobrzeskim osiedlu Dzików został skazany!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ksiądz-pedofil! Były proboszcz parafii na tarnobrzeskim osiedlu Dzików został skazany! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Zakończył się proces byłego proboszcza tarnobrzeskiej Parafii Miłosierdzia Bożego - Józefa G. Ksiądz został skazany za molestowanie seksualne ministranta oraz nakłaniania go po latach do składania fałszywych zeznań.

58-letniemu Józefowi G. - byłemu proboszczowi Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu prokuratura postawiła dwa zarzuty: o wykorzystywanie seksualne małoletniego poniżej 15. roku życia oraz nakłanianie go do składania fałszywych zeznań. Pierwsze rozprawa w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu odbyła się na początku lutego, a 16 marca zapadł wyrok! Byłemu proboszczowi groziło 12 lat więzienia.

CZYTAJ TAKŻE:

Pierwszy z zarzutów dotyczy lat 2005-2006. Według aktu oskarżenia Józef G. miał w krótkim odstępie czasu i wiele razy dopuścić wobec osoby poniżej 15. roku życia do innych czynności seksualnych, takich jak całowanie po całej twarzy, dotykanie przez ubranie po całym ciele, w tym również narządów płciowych.

Nakłanianie do składania fałszywych zeznań dotyczy 2019 roku. Zgodnie z cytatem z portalu echodnia.eu sąd uznał, że oskarżony: "(...) użył wobec pokrzywdzonego w tej sprawie groźby bezprawnej, polegającej na zapowiedzi pozbawienia go życia poprzez przejechanie go samochodem, celem wywarcia na niego wpływu, jako na świadka (...)."

KARA

Za pierwszy czyn sąd skazał księdza na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Za nakłanianie do składania fałszywych zeznań sąd skazał oskarżonego na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności, orzekając tym samym karę łączną 3 lat pozbawienia wolności. Kapłan ma również orzeczony zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym, zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż sto metrów przez osiem lat. Ksiądz nie będzie też mógł przez osiem lat od chwili wyjścia z więzienia prowadzić działalności edukacyjnej dzieci.

Józef G. ma także zapłacić na rzecz pokrzywdzonego kwotę wysokości 20 tysięcy złotych, pokrycie poniesionych przez niego kosztów adwokackich w wysokości 10 tysięcy złotych i na rzecz Skarbu Państwa zapłatę 400 złotych tytułem kosztów sądowych.

Wyrok jest nieprawomocny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy